bugün

bir aydoğan babaoğlu vecizesi.

http://haber.gazetevatan....02527_1&Newsid=202527
"işte budur" dedirten açıklama.
hava kuvvetleri komutanımız sayın aydoğan babaoğlu'nu kutluyoruz(!) bu açıklamasından ötürü.
ne yani bu ülkede herkes görevini yapsın arkadaş. aktütün'de şehit düşen askerlerimiz jandarma genel komutanlığına bağlı değil mi? jandarma genel komutanı'nın götünü keselim madem.
hava kuvvetleri komutanından ne istiyorsunuz ki?
ona bağlı jetler boş dağlara füze yağdırmıyor mu?
http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=43724
ayıp be size.
17 hatta bugün yaralı erlerden birinin de şehit olmasıyla 18 şehit için golf turnuvası bırakılır mı anasını satayım. nasıl insansınız siz?
bu kadar eleştiri yapıyorsunuz?
golf turnuvasını yarıda bırakıp aktütün'e gitseydi paşamız, emekli olduğunda yönetim kurulu üyesi olabileceği bir holdingin sahibi kodamanla golf oynama şansını mı kaçırsaydı(!).
siz zaten hep kendinizi düşünüyorsunuz.
aşkolsun asjdklsjdhlk...
olaya farklı bir yaklaşım getirecek olursak; orada şehit olan* askerlerimiz bağlı bulunduğumuz dine* göre şehitlik mertebesine ulaşmışlardır ve cennete girmeye naildirler. Bu bakımdan askerlerimizi şanslı saymamız mümkün.

Gelelim 'oraya ben mi gitseydim' diyenlere... Siz giderseniz kazara şehit olursunuz, cennete gitme ihtimaliniz hasıl olabilir. Ecelinizle ölüp hesaba çekilmeniz çok daha hoş olurdu bizim için.

Siz niye gideceksiniz ki zaten; oraya şehadet şerbetini içmek için gitmeye gönüllü koca bir ülke var.
şimdi herkes olayı götünden anladığı ve tek kelimeye göre yorum yaptığı için olayın aslını açıklama gereği duyuyorum,

kendisi olayla ilgili; "Bu eleştiride bulunanları mutlu etmek için o gün aktütün'e mi gitseydim? Şehitlerimizin haberi bana o gün doğal olarak anında ulaşmadı ama sonrasında başlatlan her harekat emrini ankara ile koordine bizzat verdim" demiştir. yani golf oynadığı gün saldırıdan bihaber olduğunu beyan etmiştir.

3 ekim cuma günü saat 09.00 ile 12.00 arasında golf sahasına çıkmıştır ki çatışmalar cuma günü 13.00 civarı ile başlamıştır. ertesi gün yine 09.00 saatlerinde golf oynamak için sahaya gitmiştir ve bu sırada yani cumartesi günü genelkurmay başkanlığı şehit sayısını açıklamıştır. yani olayı öğrendikten sonra oyuna devam etme ya da bu olayın üzerine tatil yapma gibi bir lüksü olmamıştır, olamazda zaten.

antalya'ya komutanlarından izin alarak gitmiştir ve bu durum oluştuğu için pazar günü şehir cenazesine katılmıştır. Bir insanı hele ki böyle bir komutanı hedef alır açıklamalar yapmak, tsk'yı her fırsatta yıpratacak açıklamalarda bulunmak ne ne kadar doğru soruyorum sizlere?
(bkz: aktutun e eben mi gitseydi)
haksızlık kokan başlıktır.. sayın genarelimiz o sırada golf toplarıyla k.ırak a yapılacak 67. hava saldırısının tatbikatını yapmaktaydılar, tatbikat sonunda delik 18 e topu sokarak kandilin bombalanması prova edilmiştir, bu tür haberlere iltifat etmemek gerekir di mi...
(bkz: golf oynayan paşa)
(bkz: özrü kabahatinden büyük)

haberleri okursanız yaralı kurtulan askerlerin dahi saldırı olacağından haberleri mevcut. Hatta bayram iznine gidecek olan şehidimiz bu sebeple olay mahaline nakledilmiş.

Şimdi paşa bana derseki "benim geç haberim oldu". Ben buna (bu söze) "sen nasıl paşasın" diye karşılık veririm.

Bu saldırıyı önceden biliniyorsa, paşalar tabi ki aktütünde olmaz ama, ankarada emri de saldırı olduktan sonra değil, olmadan önce verir.

Saldırı bilinmesine rağmen yardımın gecikmesinin ve bu kadar şehit verilmesinin nedeni bu düşüncedeki paşalardır. Kendileri artık tsk nın değil rantın paşasıdır.

Emekli olsun istediğini yapsın. Ama görev zamanı görevini yapacak. Benim verdiğim vergilerle maaşı ödendiği sürece de ben bunun takipçisi olur ve gerektiğinde eleştiririm.

Gerekirse askerlerinin önünde savaşacak.

(bkz: Mustafa Kemal Atatürk)
akıla takılan soruların çokça olduğu açıklama.

1- genelkurmay cumartesi günü saat 9'da kamuoyuna saldırıyı duyurmuştur. Yani komutanın açıklamasına göre, pardon düzelteyim kuvvet komutanının açıklamasına göre, genel kurmayın kamuoyunu bilgilendirmesinden sonra mı olaydan haberi olmuştur?

2- Eğer 1.sorunun cevabı evet ise, genel kurmay, golf oynayan paşasının rahatsız etmemek için mi olayı kendisine bildirmemiştir? Ya da bir kuvvet komutanına nasıl olurda böyle bir olayı, senin benim gibi sıradan insanların öğrendiği basın yoluyla öğrenebilir?

3- Eğer cevap hayır ise, o zaman hava kuvvetleri komutanı haberi iddia ettiği zamandan önce biliyor olması gerekmez mi?

4- Genel kurmay, bir birliğine gündüz vakti yapılan baskını, kendi imkanları ile haber alamamış olabilir. Olaydan hemen sonra çekilen, çatışmanın cep telefonu görüntüleri internette yayınlandı . cep telefonudiyorum, telgraf değil. genel kurmay kendi sistemi ile heberini alamadığı olayı, telefonla da mı alamadı?
http://www.haber3.com/news_detail.php?id=413631

5- genel kurmay aksaklıklara rağmen, çatışma başladıktan bir zaman sonra dahi haber alsa, koca kuvvet komutanına durumun haberi verlmedi mi, yoksa izin de diye haber verilmek mi istemedi?

6- böyle büyük bir baskından sonra, baskını yapanların geri kaçıcını engellemek için hava kuveti desteğine ihtiyaç varken, cumartesi saat 9'dan sonra mı hava silahları kullanıldı? Olayın haberinin alınmasından sonra hiç mi hava silahı kullanılmadı? Kullanıldıysa en azından kullanıldığına dair, bu hava silahlarından sorumlu en üst düzey komutan bilgilendirilmedi mi?

7- Bahsettiğimiz hava silahı helikopter değil, savaş uçağıdır. Eğer olaydan sonra 1 tane bile uçak havalandıysa, bunun bilgisi kuvvet komutanına verilmedi mi? Ya da kuvvet komutanına olay haber verilip, uçaklara ihtiyacımız olabilir denilmedi mi?

Yapmayın etmeyin. Körü körüne savunmadan önce şu basit soruların cevabının olup olmadığını sorun.
tsk yı gözü kapalı savunanlara bir darbe daha.
tsk'ya gözü kapalı saldıranlara bir darbe daha :

"aktütün'e mehmetçik yerine ben mi gitseydim?" demiyor adam. "sırf o dinci gazeteleri memnun etmek için aktütün'e mi gitseydim?" diyor.

öyle ya, sadece şehit cenazesine katılsaydı, "siz anca şehit olduktan sonra cenazesine katılırsınız! sıkıysa hep beraber operasyon yapın, 70'lik, 80'lik paşalar dağda gezin!" diye eleştirilecekti. nitekim, cenazeye katıldı da.

gidip operasyon yapsa, "niye şehit olmadınız? niye pkk'yı bitiremediniz?" de denebilirdi. zaten, kış operasyonundan sonra, geçen günkü baskın sonrası da bunlar söylendi eleştiri olarak.

elimize geçen son bilgilere göre, birkaç adet vakit gazetesi yazarı, sabah 9.00'da fosur fosur uyuyormuş. onlar orada şehit oluyor, siz fosur fosur uyuyorsunuz! aloo!
+ aktütün'e ben mi gitseydim?
- yok paşam siz iyi yaptınız golf oynadınız, stres attınız. aktütün'e yoldan çevirdiğimiz bir iki adamı gönderdik zaten rahat olun.
+ çok rahatladım.
boku çıkan demeçtir.
şöyle ki bu demecin ardından sayın paşamızı tenkit edenlerin hepsi bir anda yandaş, dinci kesim olarak yaftalanmıştır ki bu çok yanlıştır.
şöyle bir başlığın altına yazılanlara bakın. burada eleştiri yapanlara bakın hepsine dinci diyebilir misiniz?
örnek olarak akp iktidarını ve cemaatleri, yobazları en çok eleştirenlerden biri olarak ben de paşa'nın golf oynamasını ve bu beyanatını eleştirdim. bu nasıl bir tasnif ediştir ki paşayı eleştirenler dinci, paşayı haklı görenler laik oluyor?
üstüne basarak tekrar ediyorum ki paşa'yı böyle bir günde golf oynadığı için değil, ahmet hakan'ın da eleştirdiği bağlamda salt golf oynadığı için eleştirdim.
halkın yarıdan fazlası aç, borç batağında olduğu halde boğazlarından fedakarlıklar yapıyor bu memlekete vergi veriyorsa, paşa da bu memleketin kendine sunduğu müreffehliğin nimetlerinden golf sahalarında yararlanıyorsa eleştiririm arkadaş...
ayrıca madem şeffafız, madem pürüpak ız bu paşanın golf oynadığı kodamanların kim olduğunu öğrenmek hakkımız. bakalım paşa emekli olduktan sonra bu golf arkadaşlarınla ne gibi ilişkiler içerisinde olacak? bunu da buraya not düşüyorum...

"aktütün'e bende mi gitseydim" lafına gelince.
evet sayın paşam keşke sende gitseydin.
şayet gitmek isteseydin sana belek'te golf oynama imkanı sunan türk silahlı kuvvetleri pekala seni anında aktütün olay yerine yetiştirebilirdi. ama sizin konumunuz gereği böyle bir ziyaret yapma durumunuz yok. ha madem böyle bir durumunuz ve konumunuz yok bu lafı etmeyecektiniz.
bu lafı edeceğinize "ben olay esnasında tatildeydim, olayı öğrenir öğrenmez şehit evine taziyeye gittim, şehit cenazesine katıldım ve düzenlenecek hava operasyonu için gerekli emirleri verdim" deseydiniz hiç bu polemikler olmazdı.

demek ki neymiş?
kişiler beyanatlarını bulundukları mevkinin ağırlığına göre ayarlamaları gerekmekteymiş.
normal bir ülkede yaşasaydık paşamızın derhal istifa etmesi gerekir miydi?
bence gerekirdi ama burası normal ülke değil, adeta o masaldaki harikalar diyarı...
haklı bir serzeniştir. zira vatan - millet ninnileriyle büyütülmüş , ne için öldüğünün bile farkında olmayan binlerce yirmili yaşlarda velet vardır. haklısınız paşam tabi ki siz gitmeyeceksiniz.
aslında doğru bir yaklaşımdır.

sonuçta bu adam o gün izinli. o tarihte öyle bir saldırı olacağını bilmesi mümkün değil. yerine nezaret eden vekili falan vardır mutlaka. kendisi izinli diye uçaklar havalanamaz durumda değildir herhalde.

hepimizin canı yandı ama bunu sırf medyanın pohpohlamasıyla linç girişimine çevirmek, yıpratma politikası haline getirmek fazlasıyla zararlı. birçok konuda gereksiz çıkış yapan tsk'nın enazından bu açıklama bakımından günahsız olduğunu düşünüyorum.
Nerden tutarsan tut elinde kalan açıklama, açıklama yapıldıktan sonra öğrendim bende diyor paşamız, zaten ters olan o değil mi? Sen kuvvet komutanı değil misin sayın paşa, benimle aynı anda öğrendikten sonra senin kuvvet komutanlığın nerede kalıyor ki? Ayrıca lütfen bırakın hamaseti sevgili yazarlar, kimsenin türk silahlı kuvvetler'ine fırsattan istifade saldırmıyor, en azından ben, ama bir insan görevini yapmıyorsa, hatalı yapıyorsa bunu eleştirmek neden dincilik oluyor, tsk'yı yıpratmaya yönelik çaba oluyor ben bunu anlamıyorum. Eğer 3 saat orda o kahramanlar çatışırken, o teröristlerin kafasına 1 tane bile bomba düşmemişse, 3 saatte ingiltere'den kalkan bir uçağın bile teknik olarak orayı bombalayabileceği ortadaysa ben bu paşayı eleştiririm arkadaş bundan doğal ne olabilir ki?
PKK lıların ellerinde golf sopası olmadığından evet denemeyecek soru.
(bkz: en iyi vatansever işini en iyi yapandır), kim söylemişse çok güzel laf etmiş aq.

keşke acele etmeyip taraf ın görüntüleri yayınlamasını bekleselerdi bazı kişiler, hani terörsitlerin kaçta gelip gittigi görüntülerde aşikarda o bakımdan, aslında bir milliyetci, bir vatansever olarak ben gitmek isterdim oraya ama, maalesef golf oynamaya otomobil ile gitmiştim, helikopteri"mi" servise bırakmıştım, aksi zamana denk geldi.
güncel Önemli Başlıklar