bugün

gülen cemaati müritlerinin kurmuş olduğu sendikadir.
(bkz: aktif eğitim sen)
Kurucularının çoğu Milli Eğitim Bakanlığı Proje Koordinasyon Merkezinde görevli. Sendikanın Cemaatin kurduğu bir sendika olduğu iddia ediliyor. eğitim bir sen den toplu istalar gelirse çok şaşırmamak gerekir.
feshedilmiş sendika.
yeniden açılacak olan sendika.

gülen cemaati büyük oynamaya devam ediyor. bu sendika en çok eğitimsen ve türk eğitim senin işine gelir. eğitim bir senin önlenemez yükselişine bir darbe.
hizmet camiası tarafından kurulduğu söylenen sendika.

adaletsiz atamalara, torpillere vs karşı imişler.

(bkz: aniden bir gülme gelmesi)
Zamanında kpss sorularını çalıp memur olanların kurduğu sendika.
Iki elim iki yakanizda oteki dünyada.
Şuan 32000 üyesi olan Türkiye nin dördüncü büyük memur sendikasıdır.
Bir an da akp düşmanı olan fetocuların sendikası.
Cemaatten olup süreç öncesi aktiften olup şimdi eğitim bir sene geçenler var.yok mu bu ülkede soruları verdiler biz böyle atandık diyen.şimdi de akp usulsüz atama yapıyor diye bangır bangır haber yapıyorlar.kendinizle çelişiyorsunuz.
15 temmuz darbe girişiminden sonra milli eğitim bakanlığının harekete geçerek, kurumda bulunan üst yöneticilerini ve birçok öğretmen üyesini açığa aldığı sendikadır.

Açığa alınan öğretmenlerin henüz meslekten ihraç edilmediği lisans iptalini konuyla ilgili oluşturulacak komisyonun vereceği karar doğrultusunda ilerleyeceği biliniyor.

zaten isim benzerliği ve hatalı bilgi mağdur birçok öğretmenimiz açığa alınmış, hukuk mücadelesi için kolları sıvamış durumda.

tabi bu ülkede hukuksal anlamda alınacak karar aşamalarını öncede kestirmemiz oldukça zor. o nedenle erken konuşmaktan ziyade olayların demlenmesini beklemek daha mantıklı.