bugün

erkan elektarla, akşam ne ziftlensem derdine son!

dibi dibi rek ve bloody crescent ile tatlı tariflerine nazaran bir tık ilerde olan yemek tarifidir.

değerli kardeşlerim, efendiler! sizlere balık tutmayı öğretmeyeceğim, kafadan, direktoman balık vereceğim!

bugün şehrinizin sanayiine gidiyorsunuz. kuru fasülyeci buluyorsunuz. her sanayide vardır merak etmeyin, kime sorsanız gösterirler.

hem ucuz, hem bol kepçe hem de lezzetli bir kuru fasulyayla akşam yemeğinizin tadını çıkarıyorsunuz. endişeye mahal yok, yanında kuru soğan ve acı böber müessesenin ikramı.

mekan tariflerim devam edecek değerli kardeşlerim!
bir dahakine kol böreği tarifi isteriz.
Bir tane de benden gelsin..
iyi yemek yapan bir kanka bulunur, istenen yemek sipariş verilerek hem sohbet muhabbet hem de damaklara hitap eden güzel yaz sofraları paylaşılır.
Yalnız mangal yakmak sana kalmış. Onu beceremeyebilir. * *
yemek tarifi değil mekan tarifidir.

bugün yine erkan ağabeyciğiniz size üç kuruşa öldüresiye doymanın yolunu anlatacak. dinleyin develer.

lokasyon stratejisi çok önemli beyler. geçen sefer sanayiyi mesken tutun demiştim. şimdi de okullara doğru yardırın diyorum.

okul çevreleri` önemli babuş. seyirteceksin bi lise çevresine. orda bağzı denişik bakkallar göreceksin. hani bakkal ama tost falan da yapıyor. atıyor sandalyeyi dükkanının önüne, bağlamış belediyeyi de ne işgaliye veriyor ne kira. neyse konumuz o değil. vergi barışını ben mi sağlıycam amk!

aga sakinim. bu tip bi market bulduk mu? şimdi diğer aşamaya geçiyoruz: gözlemleme.

bakacaksın hacı abi, tostlardaki sucuk son derece ince mi? bş tarafından baktığında diğer tarafı görebiliyor musun? tost ekmeği incecik olana kadar makinada bastırılıyor mu? ve en önemlisi ketçap değil de salça kullanılıyor mu? bu şartları taşıyan büfe-market bulduğunda çök direkt. hem ucuz hem lezzetli hem de doyurucu olur.

ideal bir mekandır bu tip bir yer. bir de bi tık üstleri vardır. o tip yerlerde turşu suyu da satarlar. aha öyle bir yer bulursan hele, sakın ha sakın kaçırma derim!

erkan elektarla lezzet günleri devam edecek amca oğulları.
yemek tarifi adı altında mekan tarifidir.

aynı mantıkla bir de güzel kahve tarifi verilsin de kahveyi orada içelim.