bugün

şimdiye kadar yapılmış deneyler gösterdiki akreplerin kapalı ortamlarda veya bir ateş çemberi içerisinde hapis olduklarında kendilerini zehirleyerek intihar etmişlerdir.

bunu neden yaptıkları bir muamma belki biz insanlar gibi onurlu hislere sahip olabilirler. veya başkası tarafından öldürülme hissine ve korkusuna kapılıp intihar etmektedirler.

her ne olursa olsun kendi canına kıymak hiç de doğru bir eylem olmasa gerek.
Stresli olmama rağmen intihar etmiyorum, edenleri uyarıyorum.

Not: akrebim.
osmanli padisahlari da yuzuklerinin icinde zehir bulundururdu. ve esir alindiklarinda onu icerlerdi. onurlu yasa onurlu öl. simdi de oyle olmali. hic yoktan biz askerler icin veya devlet baskanlari. tabii savas durumu olmadigi icin boyle galiba. ama dava yolunda gidenler de boyledir yakalanacaklarini anlayan terorist kendini patlatir mesela.
bunu vahşi doğadayken denemiştim, akrebin çevresine odun közlerinden bir halka yaptım ve bekledim akrep evet öldü ama kendini sokmadı yanarak gitti mahlukat. yani kendini sokarak değilde yanarak mı intihar etti bilemiyorum. Aslında bende böyle birşey yaptığım için pişman oldum. eğer mantıklı, işe yarayan, gelecekte yeni sır perdeleri, sorular oluşturacağına inanmıyorsanız, sırf merak ettiğiniz için canlıları öldürmeyin derim.
allah belamı versin "ateistlerin fazla stres altında intihar etmesi" diye okudum. töbe yarabbim bu gidiş gidiş değil kendime gelmem lazım.
bir mittir. akrep kendi zehrine karşı bağışıklıdır bu yüzden istese de intihar edemez.
Akrepler hiçbir şekilde kendi ürettikleri zehir ile bedenlerine zarar veremezler. Çünkü zehrin protein şemasınsan ötürü, her akrep kendi zehrine bağışıktır. Bunu insanlar için tükürük olarak da düşünebilirsiniz.

Sıcak konusundaki ölüm mevzusu ise çok basittir. Çünkü akrepler soğukkanlı hayvanlardır. Birden bire yuksek ısıya maruz bırakıldıklarında iç dengelerini sağlayamazlar, kasılırlar ve ölürler. Bu kasılmalar da tıpkı kendine zarar veriyormuş gibi bir görüntü oluşturur. Tetanoz etkisinde opisthotonus pozisyonuna girmiş bir insanla benzeştirebilirsiniz.

Lâkin hayal gücümüzü konuşturursak ve bu düşümüze göre bir akrebin otoimmun hastalığı varsa ve bu hastalık zehrin yolaklarını tuttuysa minik eklem bacaklımız bizzat zehri ile ölebilir. Ancak bu durumda dahi sokma olmaz. Öyle ölür gider.

Ileri okuma için;
http://jeb.biologists.org/content/201/18/2625
Hep aynı ateş çemberi örneğini verirler fakat bunu insani boyutta düşünürsek Gelişmemiş akrep prototipi için geçerli olabilir. Fakat ilerleyen zamanda sağladıkları azim sabır ve direnç diğerlerinin pek kaldıramayacağı miktarlardadır. Bunu yakalamayı başarabilirlerse o taktirde metamorfoz (küllerinden yeniden doğmak) dedikleri değişimi yakalayıp bambaşka bir insan olurlar. Bu kuvvet bu potansiyel tüm akreplerde mevcutken halbuki bunu kullanabilenler nadirdir. Ama işte akrebi diğerlerinden ayıran fark da buradadır. Tam bir Ölüm kalım savaşı.
intihar falan ettikleri yok bir tanesi bizim evde geziyordu 10 sene önce sıcak havada. üstüne bi kova cam spreyi boşalttım bana mısın demedi. hiç intihar edecek tip yoktu.