bugün

Genel olarak çekememezlik , kıskançlık, daha iyi olma içgüdüsü, miras varisliğininin paylaşılamaması, kafa farklılığı gibi sebeplerden vücüt bulan bir durumdur.
Evlen evlen evlen diye beyin yiyenlere kıl olunur.

Evleniyo musun?
Ne zaman evleniyosun?
Evlenmiyo musun?
Yok mu kimse?
Okulda bitti ne bekliyosun?
Bak yaşıtların hep evlendi.
Evlensen simdiye cocugun olurdu.
Ne var eli yuzu duzgun yakisikli cocuk, isi de var neyini begenmedin?
Niye kimseyi begenmiyorsun? ...... Sizi kim begeniyo acaba.

Vs. Vs. Vs.
bizim oğlan/kız da şu bölümde okuyor.
Okul noldu bitti mi?
Şimdilerde hiç iş yok ya.
Askerlik noldu?
AA sen süzülmüşsün/kilo almışsın.
Bak ruşen amcanın oğlu sedata.
okulun bitimi, kpss, askerlik, evlilik derken hayat zaten cehenneme döneceğinden, bunu da bilmelerine rağmen otuz ton kömürle gelip ortalığı harlamalarıdır.
Acaba onlarda bizden nefret ediyormu?
iki yüzlülük, fesatlık, çıkarcılık, gizli kincilik ve bunlarla beraber oluşan schadenfreude durumları.
yeter bu kadar hovardalık diyerek sürekli evlenecek kız bulmaları olabilir. Evlenmek istemiyorum sevgili akrabalarım bırakın yakamı artık!
sürekli kendi çocuklarını yüceltme durumu:
-bizim oğlan da bu sene tıp kazandı.
-şimdi allah var benim çocuğumun hiç öyle sigarayla falan işi olmaz.
-benim kızım ağır başlıdır, arkadaşlarını düzgün seçer.
Samimiyetsiz olmaları.
Kırk yılda bir görüp hal hatır sorup sanki her gün görüşüyormuşuz gibi davranmaları.
Her şeye burunlarını sokmaları.
akrabalarımı severim gerçekten çok severim ama uzaktan. yani benden birkaç bin km uzakta olsalar cok mükemmel insanlar aslında.
Kendi gündemlerine muhabbetlerine aşina olmadığım için konulara müdahil olamıyorum, dolayısıyla hem sıkılıyor, hem de hiç kaynaşmayan, soğuk çocuk izlenimi bırakıyorum.

Ne yapıyım sarmıyor bana konular, sohbet ortak nokta olmayınca yakınlaşma da olmuyor. E katlanmak zorunda olunca da sevgi bağı çok oluşmuyor.
anlamsız rekabet yaratmaları. miras derdine düşüp gerçek yüzlerini göstermeleri.
menfaatçi ve riyakar birer orospu/pezevenk olmaları..
türk insanı sözkonusu olduğunda akraba akıllı bir bireyin genellikle kamburu oluyor..
Samimi gelmemeleri. Sırf kan bağı var diye aptallıklarını çekmek zorunda mıyız?
akrabanın akrabaya ettiğini akrep etmez.
Bazen akraba değil,akbaba olmaları olabilir mi acaba?
Birilerinden nefret ederek yaşayacak kadar vaktim yok benim.
hep bir kıskançlık/çekememe, hep bir çıkar peşinde olmaları. hele miras söz konusu oldu mu? gerçek yüzlerini o zaman görür, daha fazla nefret edersiniz.
" hısım ; koyar adama kısım kısım " atasözünün yüzündendir.
Akpli olmaları.
Aşırı dedikoducu olmaları ve açık aramaları.
akpli ve cahil olmaları.
Sosyal medyada her iletine salça olmaları.
Kıskanç ve hasetçi olmaları. Sürekli bir açık yakalama istegi icinde olmalari. Herkes kendi işine baksın. Hadi simdi defolabilirsiniz pislikler.
akrabanın akrabaya yaptığını akrep yapmaz.