bugün

osmanlı tarihinden bihaber cahil akplilerin sırf atatürke olan sevgiyi baltalamak ve osmanlıyı yüceltmek için uydurdukları saçma sapan bir sevdadır.

ne yaparsanız yapın atatürk sevdamız bitmeyecek.

atatürke olan sevdayı bitirmeye yönelik algı operasyonudur.

kesin paralelin oyunu çıkar.
gerçekte olmayan sahte sevgidir. bu ne biçim sevgi böyle? fatih ecdad, kanuni ecdad, yavuz ecdad, abdülhamit ecdad ama ya deli ibrahim, sarı selim, beşinci murat? onları sayan seven, yadeden yok.
Turk düşmanligindandir.
Osmanlı sevgisi Platonik sevgiydi önceden. Babam mehter kasetleri dinlerdi. Taa ki bu sevgi geriye dönüş özlemi olana dek. Adam şimdi Osmanlı ismini görünce basıyo küfrü. Bunu yapan 70lerin ülkücüsü. Hemde gazi üniversitesinde.
Velhasıl kelam bu Osmanlı seviciliği cumhuriyeti ve Atatürk'ü yıkıp eski dönme sevdalılarının kapısı olduğu için çekilmez bi hal almıştır.
sordugun zaman 5 tane padisahin ismini sayamayanlarin yalan sevdasidir. suleymani hurremi sehzade mustafayi falan ilk defa dizi vasitasi ile tanimislardir. su anda ise kosemi genc osmani sultan ahmedi falan ogreniyorlar asdasads

uzunun derdi zaten bilinc alti calisip baskan olmak..
5 yıl öncesine kadar törenlerle atamızı anan bir toplumduk biz sağcısından solcusuna ateistinden hristiyanına müslümünanına herkesin kalbinde ata sevgisi vardı bu törenlerde türbanlı ablalarımızıda sıklıkla görürdük ve yadırgamazdık son 5 yıldır gözle görülür bir biçimde sanki atamız çok güçlü bir osmanlıyı yıkmış gibi bir izlenim sanki osmanlıyla birlikte dini ortadan kaldırmaya çalışmış gibi bir propaganda izleniyor sanki halk arap harfleriyle devam etseydi şuan daha iyi bir konumda olacağımızı yansıtmaya çalışan insanlar görüyorum şaşkınlıkla izliyorum. Dini çok yanlış yorumluyorlar din ve devlet işlerini ayırmayı laikliği çok yanlış yorumluyorlar hatta bir çok yorum cumhuriyetin ilk yıllarından bile kötü durumda kanımca. Ayrıca kısa bir osmanlı sarayları gezisiyle bile son dönem padişahlarının modernleşme uğraşlarını çok net bir şekilde görebilecekken bu modernleşmeyi atamız daha güçlü ve dış ülkelere bağımsız yapınca mı suç oluyor kendini döndüremeyen osmanlı devleti dışa bağımlı sömürge şeklinde devam ettirecekken atamız ve silah arkadaşları ve cefakar türk halkı türk halkı dememe bakmayın bence türk topraklarında yaşayan herkes türktür ayrımı getiren sözcüklere takılmak bence çok saçmadır her yöreden doğudan batıdan kuzeyden güneyden bir çok insanın çabasıyla kurulmuştur bu ülke anlamlandıramadığım osmanlıda ve türkiyede olmayan bu arap çöl hayatı hayranlığıdır sonradan çıkmış bir görüştür ve bizim geleneklerimizde bulunmamaktadır umarım biran önce bu propaganda sürecesi sona ererde herkes özüne ve milletine dönebilir aksi durumun sonuçlarını düşünmek dahi istemiyorum bütün bunlar nacizane kendi görüşümdür zıt görüşte olacak insanlara da birazcık araştırıp okuyup körü körüne bağlanmamalarını tavsiye edebilirim efendim.