bugün

%47'yi özetleyen serzeniş.

not: entry başlıktan uzun olmalıymış.
(bkz: akp ye inanmıyorum ama bir parti var)
(bkz: oy kullanmamak)
demokraside çareler tükenmez.
hele chp'yi mhp'yi ve diğerlerini hiç sevmiyorum olarak tercüme edilebilecek cümle.
seni sevmiyorum ama başka verecek biri yok diyen kişi söylemidir.

ne verdildiğide ortada gayet açıktır.

(bkz: oy)
özrü kabahatinden büyük olan insan söylemidir.
zoraki aşkın itirafıdır.
28 şubat'la başlamıştır.
28 şubat'ı alkışlayan malların şimdi bu sözü söyleyeni aşağılamaya hakkı yoktur.
mazeret bulamayıp tabiri caizse s.çıp sıvayan yurttaştır.
istanbul'dan çok anadolu'yu özetleyen durumdur. Anadolu halkı inançlarına bağlı bir halktır. Yıllarca kendilerine sol diyen partilerin inançlı insanlara gösterdiği pervasızlığın sonucu halkta akp yandaşı bir yargı oluşmuştur. Bu sebepten dolayı güneydoğu bölgesinde bu baskıcı partilerin esamesi duyulmamaktadır.

halen bile bir parti başkan yardımcısı çıkar hacca gitmek isteyen bir ihtiyara "gitme muhammet seni bırakmaz" diyor ve partisinden tasfiye bile edilmiyor. Milletin kılık kıyafetine karışıyor, inancına burnunu sokuyor.

kılıçdaroğlu ile de kırılmaz bu yargı. Adam dün çıkmış konuşmasında başı kapalı kızlara sizi sigortalı yapıcaz diyor ama üniversite meselesinden bahsetmiyor. Bir nevi üstü kapalı ikinci sınıf insan muamelesine tabi tutuyor. Bu durum böyle gittikçe akp iktidardan zor iner.
alın size oy diyerek iki yuvarlağın ortasına mührü basmak da bir çözüm. hay aksi elim kaydı dersin sonra da. yüreğin rahat olur en azından.
(bkz: al işte kırdın kırdın)