bugün

akpye oy verdiği için pimanlık duyan tekel işçisinin feryadı.

http://www.gunlukgazetesi...t/haber.asp?haberid=84783

"...5 çocuk babasıyım. Çocuklarım aç. Bölgede faili meçhulleri gördüm onlara dayandım. Başbakanın yaptığına dayanamıyorum. AKP'ye oy verdim diye ailem eleştirdi ama onlar haklı çıktı. AKP bizi kandırdı..."
(bkz: keşke akpye oy vermeseydim)

halkın zamanla anladığı ve anlayacağı gerçeğin ifadesi.
Emekliliğe hak kazananlar emekliye ayrılacak.
Diğerleri maaşlarının %70 ini alacak ( 2500/10x70 = 1.750 tl alacak )
Şişirilmiş kadro kendine gelecek.
Buna kandırma diyorsan.
Gözünün önünde öldürülenlere ses çıkarmayan bir işçi beyanı.
pişman olursun tabiii arrağım canım "emekçim". tekelde çalışırken hem boyuna yatıyordun hemde kit olması hasebiyle inanılmaz yüksek mesai primleri alıyordun değil mi? şimdi sen geç 657lilerle birlikte 1.5 bin tl al yine az gelir. hem benim bildiğim tekel özelleştikten sonra size başka kurumda çalışabilme güvencelerini de "seni kandıran parti" verdi.

edit: kamuda ya da kamunun taşra teşkilatında çalışmamış, bu ve benzeri ağlayan adamlara iki tane iş yaptırmak için nasıl göbek çatladıldığını görmemiş, okumuş amir statüsündeki kişinin bu abiler karşısında kanunen nasıl zor durumda kaldıklarını görmemişler bilemezler. duygusallar eksileyebilir.
1250 tllik maaşının asgari ücret seviyelerine çekileceğinden dolayı bu tepkiyi koyan vatandaşın sözleridir.

ne 1500 tl amına koyayım? götünden atıp durma.
(bkz: eşeği çağıran osuruğuna katlanır)
siyasetin ülkemizde en iyi vaatleri verip sonra tutmamak üzerine kurulduğu anlayamamış yurdum insanlarını görünce acı bir tebessüm beliriyor dudaklarımda.
(bkz: tayyip erdoğan a güvendim o benim hıyarlığım)
kandırılmaya programlanmış insan söylemi. kanma sende akıllı ol biraz.
ak partiye oy vermemiş kişinin beyanı.
(bkz: kendi başlığına düzenli olarak entry giren yazar)
başka partilere oy verip kanmaktan daha kötü olmayan haldir. daha iyidir zira halkın büyük desteğinin devamı bu kandırmanın aslında olmadığını göstermektedir.
tamamen saçma bir söylem. akp nin bunları yapacağını o da biliyordu. ikinci bir seçeneği olmadığı için yine akp ye oy verdi. yine seçim olsun yine akp ye gidecek oylar.

(bkz: kötünün iyisi akp)
(bkz: evleneceğim seninle dedi)
akpye oy vermiş olan ve gözleri geç de olsa açılan halkın bir bir ifade ettiği cümle.
''hangi parti kandırmadı ki ?'' diye cevap verilesi cümledir. gelirler, yerler ve giderler.

(bkz: çekirge)