bugün

bunun savunulacak bir tarafının olmadığını bilen ama malum sebeplerle oy vermiş, ülkenin satışına da bir parça ortak olmuş kişidir.
ağır eleştrilere karşı kendini koruyordur. kendisi susuyordur, kimsenin seçme hakkını ne şekilde kullandığını yargılamıyordur ve fakat kendisinin hangi partiye oy attığını söylerse ki bu parti akp ise çok ağır bir şekilde eleştirileceğinden emindir. bu nedenle susuyordur, bunların birde haklı görüşü vardır "sizin bilmeniz gerekseydi gizli oy sisteminde oy kullanmazdık" derler, haklıdırlar.
türk insanının içinde yatan üçkağıtçılık duygularının, gizli oy usulüyle gizlenmesi durumudur. akp'ye göğsünü gere gere oy verenlere elbette sözümüz yok ama böylelerinin unuttuğu nokta bunların artık ne isa'ya ne musa'ya yaranamayacağıdır.
ülkemizi aydınlatan (!) partinin gizemli seçmenleridir kendileri !
(bkz: yiğidin malı meydanda olur)
akp'yi günahım kadar sevmem ama bu ülkede her şey vatan hainliği, satıcılık, yobazlık, cumhuriyet düşmanlığı ya da abd yalakalığı gibi ağır sıfatlarla eleştirildiğinden hiç bir seçim çalışması yapmayıp, sadece car car konuşan düdüklere malzeme vermemek ya da çamura hiç bulaşmamak için susan insanlar olabilir bunlar. akp ye kim mi oy verdi; annen verdi, baban verdi o vermediyse deden verdi o da vermediyse kuzenin verdi, sınıf arkadaşın verdi, bu halkın 2 kişisinden biri verdi. kimse kime oy verdiğini deşifre etmek zorunda değil.. kimin verdiği önemli değil niçin oy verdiği önemli..
dominant-elit?-laik?-antidemokrat kesimden çekinen kişilerdir. çev, atatürkçü düşünce derneği benzeri, meeting kalabalığını da organize etmiş kesim tabi bahsi geçen. askerin kurtadığı türkiye gerçeğini hala daha vurgular bu laikimsi oluşumlar ve nedense baskındırlar azınlık olmalarına rağmen. nedense diyip geçmeyelim, sağlam bir imaj oturttular ve temeline atatürkü koydular. laf edene rahatça bok atabilir konuma geldiler bu sayede. chp nin de iki kozundan biriydi bu mantık. diğeri tabi sol olması, ezilen kesimin yanında olması falan. halbuki türkiyede bahsi geçen hedef kitlenin tercihi muhafazakar sağ paritler olmuştur hep. şu halde sol anlayışı imaj olarak edinen eğitimli kesime hitab etti sadece. seçim sonuçlarıyla ilgili detaylı istatistiklerde çok net görülür bu. akp ne kadar sağ parti? değil tabi. islam dininin ve sol anlayışın ortak hümanist yaklaşımını kullanmıştır özellikle belediyeler kanalı ile. bu çözüm kalıcı değil elbette ama geçici çözümlere de rastlanmayan türkiye şartlarında etkilidir.

"akpyi günahım kadar sevmem ama..." kisvesi altına saklandıklarını da görüyoruz. havanız kime bilmiyorum.

akpye bayılırım??!
ikiyüzlülük tanımına en kral uyan güruhtur.

hayır madem oy verdin, ya susma hakkını kullan, sana ne lan tarrağım de, yada yalan söyleme. en tercih edileni ortaya aslan gibi çıkıp, kara murat benim demektir, ki bu daşşağa sahip insanlar dünden beri işçi partisine oy veren insanların yüzdesi kadar.

yahu sabahtan beri soruyorum işyerinde, 50 kişiye sormuşumdur, kime attın diye, 2 kişi çıktı akp diyen. ulan ben mi acaba attım dedim, kendimi sorgular oldum. yani madem tırsıyorsun düşüncelerinden, ayar almanı kesin görüyorsun, yaptığın fiili savunamayacağını düşünüyorsun, kısaca yaptığının kendince yanlış olduğunu görüyorsun, ne bok yemeye oy veriyorsun. çocuk işi mi lan bu.
(#1994079)
AKP'ye oy verip de daha sonra su katilmamis akp dusmani tadinda takilanlardan ise cok kotudurler, ama her turk vatandasi gibi oy verme hakkini sonuna kadar kullanip, siyasi tartisma platformlarindan uzak durmayi tercih edenlerden iseler sayet anayasal haklarini kullanan insanlardir.
beyaz yalan tabir edilenlerden saysalar da kendilerini, yaptıklarının ne kadar zavallı bir davranış biçimi olduğunu elbet anlayacak olanlar. anladıklarında iş işten geçmemiş olması temenni...
prof. dr. şerif mardin'in ortaya attigi "mahalle baskisi"na maruz kalmis insanlardir.
bir bakıma jeneratör.
akp'ye oy verenler ülkenin satılmasına katkıda bulunmuşlardır, vatan hainidirler, utanırlar, açık açık evet ben verdim hüleeaayn diyemezler. mehapeye oy verenler yaklaşık yirmi küsür yıldır kafatsçılardır, faşistlerdir, barbarlardır, onlar da toplum içinde deşifre olmaktan utanırlar. dtp'yi zaten sormayın, hepsi terörist zaten. elde ne kaldı o zaman?? aaa bir adet cehape. laik, demokratik, sosyal hukuk devletimiziin yılmaz savunucusu, yobazların bir numaralı düşmanı, görkemli partimiz cehape. aziz nesin aslında iyimsermiş. bu ülkenin %80'i aptal.
Düşünce özgürlüğüne dikkat edilmesi gereken konu. Demokratik ortam içerisinde herkes oyunu kullandı ve akp iktidar olarak çıktı. Benim yaptığım gibi düşüncelere saygı lütfen.
muhalefete muhalefet yapmak prim yapar mı sorusunun cevabının evet olduğunu fark edenler tarafından akpnin kendi seçemeninin tavırlarınının vebalini de chpye yüklenerek açıklanan olaydır. anladık chp kötü, akp iyi çok iyi süper özgürlükçü, karizmatik lideri de var, ekonomi fevkaledenin fevkinde, halkın yarısı memnun neden saklıyosun o zaman? evet bir gizli bölme vardır, herkes söylemek zorunda olsa o paravan koymazdı ama bir partiden bu kadar eminsem niye gizliyim ki? akpnin bütün seçmenlerine değil, gizleyen seçmenlerine ithafen yazılmıştır.
elini sallasan bir tanesine çarpar çünkü her iki kişiden biri AKPye vermiştir oyunu ama farkedemezsiniz. Bölücü, şeriatçi, satıcı damgası yemek en fazla vatanını gerçekten seven böyle insanlara koyduğu için de gizlenmeyi ve mümkün olduğu kadar susmayı tercih eder.
(bkz: gün ola harman ola)
(bkz: yarın elbet bizimdir)
ortamda kimsenin açık yüreklilikle akp' ye oy verdiğini söyleyemediği durumdur. " sen vermedin, ben vermedim de kim verdi lan o kadar oyu ampule " muhabbetlerini doğurur.
yaptığı yanlışın farkında olan insanlardır. niye yaptın o zaman? diye sormak lazımdır.
(bkz: gizli ampül)
karaktersizlik örneğidir. *
(bkz: akovi)