akp ye muhalif olmakla devlete muhalif olmayı karıştırmak durumudur.

akp'li, çomar, gizli akp'li vs yaftası vuracaklar için öncelikle cv'mi şuraya yapıştırayım;

Siyasi görüşümü tarif edecek net bir tanım yok ama sosyal demokrat ile sosyalist arasında bir yerde diyebilirim.
ülkücüler ya da türkçüler gibi bir milliyetçilik anlayışım olmasa da milli duygular konusunda hassasiyetlerim var.
devletin varlık amacının yurttaşların huzuru ve güveni olduğuna inanır ve devletimi severim ama asla devlete tapacak kadar kör bir bakış açısı ile değil.
sünni müslüman bir ailede büyümüş olmama rağmen bugün kendimi deist olarak tanımlıyorum.
oy kullanma hakkına kavuştuğum günden bu yana bir kez mhp'ye onun dışında ise bütün oylarımı chp'ye attım ama parti tutmak gibi bir hastalığım yok. atatürk'ü sever sayarım, yeri gelir eleştiririm de nihayetinde insandır hatası olmuştur.
sol görüşlü olmama rağmen pembegötlü solculardan, sol burjuvaziden hiç hazzetmem, bence yavşağın bayrak taşıyanıdırlar.

neyse konuya gelelim;

mevzuya abd'nin son aldığı vizeleri askıya kararı üzerinden başlamak istiyorum. abd tamamen haksız bir şekilde, dayanağı olmadan bu kararı aldı, haklı bir gerekçe de sunmadılar zaten. ki sunmuş da olsalar asıl meselenin metin topuz denen abd ajanının yakalanması ve türkiye'nin rusya ile birlikte suriye'de abd'den bağımsız bir şekilde insiyatif kullanması ve son olarak da abd-israil öncülüğünde kurdurulmaya çalışılan kürdistan devletine muhalefet etmemiz olduğu aşikar.

akp'yi bugüne kadar çok eleştirmişimdir ve bu eleştiriler genellikle ideolojik bir bakış açısından uzak objektif değerlendirmelerin neticesinde olduğu için bana göre haklı eleştirilerdir.

Lakin son zamanlarda abd ile aramızda yaşanan gelişmelere bakarsak hükümetin dolayısı ile türkiye'nin aldığı aksiyonlar tamamen haklı ve doğru hareketlerdir bana göre.
Fırat kalkanı nasıl haklı bir hareketse bugün ki idlib operasyonu da öyle, metin topuz denen ajanın tutuklanması da öyle.
kürdistan konusunda ise barzani'ye zamanında verilen orantısız destek yüzünden hükümeti eleştirdim şu anda eleştiririm zira hala vermemiz gereken asıl sert tepkiyi vermedik belki hiç vermeyeceğiz de bilemiyorum o yüzden bu konuda çekimserim.

sosyal medyaya bakıyorum(twitter, ekşi, uludağ vs bir sürü platform var) birçok kişi haksız ve dayanaksız bir şekilde abd ile aramızı bozdu gerekçesi ile hükümete yükleniyor. gerçi buna benzer şeyler daha öncede yaşandı(rus uçağının düşürülmesi vs gibi olaylar sırasında).

arkadaşlar sormak istiyorum; ne yapsaydık? abd'nin cemaat ile iletişimini-koordinasyonunu sağlayan bir ajan deşifre olmuşken bıraksamıydık devlet olarak, aman ağzımızın tadı bozulmasın diye görmezden mi gelseydi bu devlet?

abd ile aramız bozulmasın, araya soğukluk girmesin diye güneyimizden bir kürt koridoru açılmasına sadece bakıp izlesemiydik?

mevcut hükümetin ve akp'nin parti olarak eleştirelecek çok tarafı ve icraatı var ama yaşanan bu son gelişmeler onlardan biri değil.

misal olarak; ülkedeki insan hakları ihlallerini, yunanistan'ın adalarımızı işgalini, büyükşehirlerdeki imar talanını, ihalelerde dönen yolsuzlukları, iktidar tarafından islamın siyasallaştırılmasını, günden güne artan hayat pahalılığını ve ekonomik sorunları vs birçok konuşu eleştirebilirsiniz ama kalkıp devletiniz olması gereken yerde olması gerektiği şekilde abd veya başka bir ülkeye karşı aksiyon aldı diye tamamen ideolojik ve dayanaksız olarak bunu yapmayın.

Hükümete ve partiye muhalif olabilirsiniz ama devletinize olmayın!

#incirlikkapatılsın