bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  akpyi bir yandan savunup bir yandan da akp yandaşı değilim de yok bilmem ne deyip yan çizmek.
  6 -9 ... hyperion
 2. 2.
  kendine guveni olmayan insanin sarfettigi sozdur. "simdi beni akpli sanirlar sonra beni dislarlar bana yobaz derler" gibi dusuncelere kapilip acikca fikrini soyleyememesidir. yaziktir.
  2 -1 ... sobaninyanindayatanevkedisi
 3. 3.
  akapenin yanından olmasa da kıçından yürüyen bireyin söylemidir.
  2 -4 ... gore gori chapa tipa rota hey
 4. 4.
  normalde her iki kişiden birinin akp ye oy vermiş olması gerektiyi gibi, bu oranı sokakta, orda burda bi türlü tutturamamak gibi. kaç ay oldu ama ben akp ye oy verdim diyebilen yok. nerede onlar?
  1 -1 ... baskadabiseydemicem
 5. 5.
  bugün itibari ile, tüm demokrat aydınlar akp lidir, aksi ergenekoncudur. aması budur, akp kapatılma davasının seyrini izlerseniz, kafanızıda başkasının cebine kiraya vermemişseniz, ve kişi sizi toptan en yüksek ücreti veren, karşıt görüşlü birisine satmamışsa, mahkemede henüz dava görülmeye başlamadan, üyelerin oyu belliyse, tüm türkiye bunu biliyorsa, bunlarda üstelik en yüksek yargıçlarsa, sizce garip bir durum yok mu. sadece yargılanan kişiyi begenmedigin için hukuku çigniyorsanız, günü gelirde o kişiler güçlenişrde sizin özgürlügünüzü almak isterse ne cevap verirsiniz, cevap vermeye hakkınız var mı, üstelik o kişler de böyle bir iz yoksa, sadece kendi aile yasantısın da müslümanlar diye bu garabeti yasıyorlar sa, ulan hangi çıkarınıza dokunduda böyle oldu demiyecekmisiniz, abd sizin hükümetiniz de ki parti ile hangi halde kapatılamayacagını, hangi güçle pazarlık konusu yapabiliyor hiç düşünmüyor musunuz. tüm köşe yazıları bu konuları işlerken, yargının üst noktaları hala kendisini savunacagı yerde ögretilmiş korkuları tooluma pompalamaya devam edip siyasi çıkışlar yapabiliyorsa, siz ce bir yanlışlık yok mu? amaerika benim hükümeti me benim yargımla nasıl tehdit edebilir, ulusalcı samimi insanlara söylüyorum, amerikan emperyalizmine karşlı degilmiydiniz, akp amerikancı degilmiydi hangi arada roller degişti, amerika ulusalcılarla işbirligi halinde hukukumuz etkileyebilecegini iddia edebiliyor?
  hukuka göre mi karar vermeli bir hakim, kendi siyasi fikrine göre mi, peki o noktada oturan kişi, sizin idam davanızda, hukukta sizi kurtarıyor ama hakim, idamına karar veriyorsa, siz ne düşünürsünüz?
  -1 ... beklediginiz lider benim
 6. 6.
  akpyi savunduktan sonra gelen baskılara dayanamayıp ya da cevap veremeyim söylenme gereği duyulan söz öbeği.
  ... moostaphius
 7. 7.
  bunu söyleyen kimsenin bir akp yandaşı olması, bir akp sepatizanı olması veya akp' nin politikalarını içten içe destekliyor olması ihtimalleri bir yana, zaten söz konsu yapılan bir takiyyecilik zanaatıdır.
  ayrıca! akp yandaşı veya akp sempatizanı olmanın gerçekten utanç verici ölçülere vardığını (2008 yılı boyunca bunu gördük) bilen ama bilip de yine de bunu inkar ile karışık bir tarafsızlık perdesi altında savunmaya çalışan bünyelerin meşgalesidir.
  (bkz: bir akp linin anatomisi)*
  -2 ... keeper of the grove
 8. 8.
  liboşum demenin italyancasıdır efendim.
  1 -2 ... dolunayisi
 9. 9.
  akp medyası kalemşörlerinin sık sık yinelediği tekerleme.
  ... david addison
 10. 10.
  ak parti'ye oy verdiğini ve politikalarının hepsini olmasa da bazılarını desteklediğini bir türlü dile getiremeyen, neden ya da kimden çekindiği anlaşılamayan kişi söylemi. karma o kadar mı önemli yahu? ben ak parti'ye oy verebilmek için konya'dan gece yola çıkıp istanbul'a geldim, aynı günün akşamı geri döndüm. budur abicim.
  3 -5 ... tu kaka bana