bugün

edit: ak parti yandaşıyım ama bıdı bıdı olarak anladığım için ilkte başlığı şöyle bir cümle kurdum:
itiraf edilecek birşey değil ama herkesin ve benim de zaman zaman yaptığımdır..

lakin jeton paraşütlü ve şimdi başlığın ak parti yandaşı değilim sadece bidi bidi olduğunu görüyorum...
ona göre tanım: ak parti yandaşlarının dahi yanına pek yaklaşmaması gerekendir. iki taraflı oynuyodur zira.

ben at gözlüğü takıpta ak partinin her icraatına ''he, süper, adamlar yapıyor'' diyen insan değilim. kimse de böyle olmamalı.. velev ki başbakan gözümüze soka soka yolsuzluk yaptı yani bu gerçekten ispatlandı... kalkıp ta bunu aklamak için uğraşmam çünkü ortadadır artık. eleştirilmesin demiyorum, elbet ki eleştirilicek... ki ben ak partinin devlet bahçeli veyahut deniz baykal'a laf yetiştirmesinden çok ekonomiye önem vermesi gerektiğini hep söylerim. en büyük yanlışlarından biri de budur.. zaten normal bir vatandaşın yapması gerekendir. kömür alan böyle düşünmez, her bokunu savunur misal. bir başkasının da başbakanın sarfetmediği bir sözü sarfetti diyerek lanse etmesine tahammül edemem açıkça belirteyim.

örneğin, askerlik yan gelip yatma yeri değildir sözünü şehitlere dendiğini bu yaşa gelip hala savunan insanlara gülerek bakmışımdır. hani hep söylenen ''namaza yaklaşmayın diyor kur'an'da'' örneği vardır ya ona benzetirim. öncesi veya sonrası dinlenmemiştir cümlenin ve atıp tutulmuştur...

vel hasili kelam, ak partiyi savunuyorum diye kabuğuma çekilecek değilim. karma -99999999 olsa da ak partiyi savunduğum için bunu önemsemem. sonuçta bir başkasının beyniyle düşünmüyorum ben.
ak parti'ye oy verdiğini ve politikalarının hepsini olmasa da bazılarını desteklediğini bir türlü dile getiremeyen, neden ya da kimden çekindiği anlaşılamayan kişi söylemi. karma o kadar mı önemli yahu? ben ak parti'ye oy verebilmek için konya'dan gece yola çıkıp istanbul'a geldim, aynı günün akşamı geri döndüm. budur abicim.
akp medyası kalemşörlerinin sık sık yinelediği tekerleme.
liboşum demenin italyancasıdır efendim.
bunu söyleyen kimsenin bir akp yandaşı olması, bir akp sepatizanı olması veya akp' nin politikalarını içten içe destekliyor olması ihtimalleri bir yana, zaten söz konsu yapılan bir takiyyecilik zanaatıdır.
ayrıca! akp yandaşı veya akp sempatizanı olmanın gerçekten utanç verici ölçülere vardığını (2008 yılı boyunca bunu gördük) bilen ama bilip de yine de bunu inkar ile karışık bir tarafsızlık perdesi altında savunmaya çalışan bünyelerin meşgalesidir.
(bkz: bir akp linin anatomisi)*
akpyi savunduktan sonra gelen baskılara dayanamayıp ya da cevap veremeyim söylenme gereği duyulan söz öbeği.
bugün itibari ile, tüm demokrat aydınlar akp lidir, aksi ergenekoncudur. aması budur, akp kapatılma davasının seyrini izlerseniz, kafanızıda başkasının cebine kiraya vermemişseniz, ve kişi sizi toptan en yüksek ücreti veren, karşıt görüşlü birisine satmamışsa, mahkemede henüz dava görülmeye başlamadan, üyelerin oyu belliyse, tüm türkiye bunu biliyorsa, bunlarda üstelik en yüksek yargıçlarsa, sizce garip bir durum yok mu. sadece yargılanan kişiyi begenmedigin için hukuku çigniyorsanız, günü gelirde o kişiler güçlenişrde sizin özgürlügünüzü almak isterse ne cevap verirsiniz, cevap vermeye hakkınız var mı, üstelik o kişler de böyle bir iz yoksa, sadece kendi aile yasantısın da müslümanlar diye bu garabeti yasıyorlar sa, ulan hangi çıkarınıza dokunduda böyle oldu demiyecekmisiniz, abd sizin hükümetiniz de ki parti ile hangi halde kapatılamayacagını, hangi güçle pazarlık konusu yapabiliyor hiç düşünmüyor musunuz. tüm köşe yazıları bu konuları işlerken, yargının üst noktaları hala kendisini savunacagı yerde ögretilmiş korkuları tooluma pompalamaya devam edip siyasi çıkışlar yapabiliyorsa, siz ce bir yanlışlık yok mu? amaerika benim hükümeti me benim yargımla nasıl tehdit edebilir, ulusalcı samimi insanlara söylüyorum, amerikan emperyalizmine karşlı degilmiydiniz, akp amerikancı degilmiydi hangi arada roller degişti, amerika ulusalcılarla işbirligi halinde hukukumuz etkileyebilecegini iddia edebiliyor?
hukuka göre mi karar vermeli bir hakim, kendi siyasi fikrine göre mi, peki o noktada oturan kişi, sizin idam davanızda, hukukta sizi kurtarıyor ama hakim, idamına karar veriyorsa, siz ne düşünürsünüz?
normalde her iki kişiden birinin akp ye oy vermiş olması gerektiyi gibi, bu oranı sokakta, orda burda bi türlü tutturamamak gibi. kaç ay oldu ama ben akp ye oy verdim diyebilen yok. nerede onlar?
akapenin yanından olmasa da kıçından yürüyen bireyin söylemidir.
kendine guveni olmayan insanin sarfettigi sozdur. "simdi beni akpli sanirlar sonra beni dislarlar bana yobaz derler" gibi dusuncelere kapilip acikca fikrini soyleyememesidir. yaziktir.
akpyi bir yandan savunup bir yandan da akp yandaşı değilim de yok bilmem ne deyip yan çizmek.
güncel Önemli Başlıklar