bugün

tıpkı bdp gibi... bdp'den talep edildiği gibi... hadi bakalım nolacak şimdi? bdp'ye sallayıp sallayıp bir yandan da pkk'nin üst düzey yöneticileriyle görüşmek için "özel temsilci" görevlendiriliyormuş... kim ne ile arasına mesafe koyacak şimdi? sıradan bir vatandaş olarak soruyorum pkk ile müzakereler sürüyor mu? tabi ki "hayır" diyecektir bu soruya bazı yetkililer. fakat beni, bizi, kamuoyunu inandırmanız lazım artık. daha önce de görüşmüyoruz, ispatlanmazsa şerefsizsiniz deniyordu. gayet de ispatlandı işte, kayıtlar ortaya çıkardı ki baya baya mit mensuplarıyla pkk tepe yöneticileri şakalaşacak kadar samimiyeti artıracak şekilde göüşüyorlarmış. eee ne olacak şimdi bayım! "biz görüşmedik devlet görüştü" demek de çok komik kimse kusura bakmasın da yani, hem adam başbakan'ı temsil ediyorum ben bu toplantıda, burada bulunmaktan çok memnunum diyor. hükümet demek devletin yürütme organı demek değil mi, bürokratlar yürütme organının başı, yani başbakanın bilgisi olmaksızın kendi başlarını yakacak böyle bir girişimde bulunurlar mı hiç? çocuk mu kandırıyorsunuz? ben görüşmelere asla karşı olmadığım gibi, silahların karşılıklı susmasını ve müzakerelere devam edilmesini savunuyorum. fakat bir yandan tavşana kaç öte yandan tazıya tut deyip seçim öncesi milliyetçi oyları berkitmeye çalışmak ne kadar ahlaki?
son donemde akepe kulislerinde konuşulan konudur.
Akplilerin chplileri, chplilerin akplileri suçladığı başlık.

Al birini vur ötekine durumu.