bugün

akpyi muhafazakar sananların, islam dinine bağlı sananların özellikle dikkat etmesi gereken gerçek.

dindar cumhurbaşkanı seçeceğiz diyordu ağlak bülent arınç. görün 'dindar'ınızı!

http://haber.gazetevatan...._vermiyor/278001/1/Gundem

"...Hükümetin ruhban okulunun açılmasını istediğini belirten Bartholomeos, Hüseyin Çelik'in, "bana kalsa hemen açarım" dediğini; Nimet Çubukçu'nun da hukuki engel olmadığını açıkladığını söyledi..."
ab'ye yaranmak ve gerçek yüzlerini saklamak için yaptıkları göz boyama.
Patrik'in gidip Amerika'ya " kendi din adamlarımızı kendimiz yetiştirmek istiyoruz " şeklindeki şikayetinden sonra gelişen olaylar bütünüdür. Keza Osmanlı Devleti zamanında çok dinli bir ulus, bu toprakları kavgasız, gürültüsüz paylaşabiliyordu. Bu noktada parmakla gösterilecek devletlerden birisiydi Osmanlı. Bu olaya şimdi müsamma göstermenin primi mi olurmuş ?
yine geleceğine yatırım yapıyordur... *
(bkz: benim akp m bilir işini)
(bkz: akp nin allah ının şaşması)

iyice dağıldılar, allah sonumuzu hayır etsin.
ab ülkelerinin ve abd'nin baskılarıyla hareket etmeyi, politikalarını bu eksende sürdürmeyi gelenek haline getirmiş olan akp'den şaşırtıcı gelmeyen bir politik tercihtir. 180 derecelik bir dönüş ancak bu kadar net görülebilir.
bir Enver Paşa vardı Alman hayranı osmanlının sonunu hızlandırdı. siz kime hayransınız ey akp diye düşündüren istektir.
yazıktır ,günahtır. bağımsızlığımız ugrana can veren , kan verenlerimizin feda ettikleri hayatlara ayıptır. sen kim oluyorsunda bu ülkedeki eğitim ve öğretim birliğine kurşun sıkıyorsun. nerde devlet nerde millet nerde asker diyorum ama kimse duymuyor. ne asker kaldı bu memlekette ne de millet millet olma bilincinde. devlet dersin bu çorabı başımıza ören devletin kendisi değilmi zaten....
sıkıysa açmasın diyorum.barack obama gelecek mecliste açın diyecek akp açmayacak.kolay değil be onların yerinde olmak adamın biri ne isterse istesin yapmak zorundasın.
din ve vicdan özgülüğü kapsamında herkesin dinini özgürce yaşayabileceği bi ortam yaratmak istemesindendir.
40 yıl öncesinden daha beter bir durumu düzeltme çabası olsa gerek. akp ne niyetle yapıyor bilmem ama bu insanların mal varlıkları tüm gayrimüslimlerinki gibi devlet tarafından gasp edilmiştir. ayrıca laik bir devlette diyanet olmaz, ruhban okuluna da engel getirilmez.

daha da ilginci, madem bu akp'nin muhafazakâr, dinci, vb. olmadığı anlamına geliyor, neden her seferinde öyleymiş gibi saçmalayıp işinize gelince de "yok değil, kanmayın bunlara dindar vatandaşlarım" geyiklerine giriyorsunuz?

ruhban okulu ile ilgili en ufak bir fikriniz yok, güncel politikanın içinde başbuğlarınızın tokatları ile savrulup duruyorsunuz. sefalet bir seçimse bu sefile acınmaz!
doğa yasaları gereği olması gereken arzu. (bkz: el cordoba camii)
gerekendir.
default ülke insanı mallığı istatistiği çıksa, bir numaraya yerleşece olan tarım egemen ülkemin, en ilginç konularından birisi.

ülkemin güzide kemalistinin açılmasın diyip durduğu, açmak isteyenleri de suçladığı yer.

aynı kemalist atatürkü anlamaktan bihaber mal olduğundan dolayı olayı mustafa kemalle de bağdaştırıp kafasında üstüen bağımsızlık fikrini koyup atıp tutuyor.

basitçe, verili olan ülke türkiye cumhuriyetinin kuruluşunun en önemli kaynağı olan lozan anlaşması, hani kemalist avamın da elitinde sürekli kıbrıs deyince o bu deyince lozanı eziyorlaaaar dediği anlaşmada, ruhban okulunun açık olacağı yazmaktadır. şimdi ibne batı içimize nifak tohumu deme, diyeme çünkü o anlaşmayı bozmak istiyorsan bozana da laf söyleyemezsin. çünkü okulu kapatıp anlşmayı ilk bozan sensin. daha önceden de hep bozan sen oldun.

ikincisi ise bu olul mustafa kemalin yaşamı boyunca açıktı. 1971 de kapatıldı.

bu kadar cahil olmak ve bırakılmak ne kemalistin ne de şuursuz nurcunun hakkı değil. üzülüyorum.
(bkz: hazmede hazmede hazmettire hazmettire)