bugün

sıradan vatandaşın isyanıdır. evet kulak veriyoruz.

"bak kardeşim. ben eskiden beri anap'lı, doğruyol'cuydum. bir gün akp diye cafcaflı bir parti kurdular. başına da uzun boylu ve kalıplı, babayiğit bi adam geçti. kimdir necidir bilmeden sevdik. baktım ki herkes seviyor adamı, sevgim katlandı.

hem bu adam namazında niyazında adam. şahsen cumadan cumaya camiye giden biriyim. bazen ona bile gidemesem de bu adam namaz kılan adam arkadaş. namaz kılan adam allaha yakındır. olsun varsın dedik.

derken bu adam büyük bir teveccühle iktidara geldi. iktidarı sırasında yaptığını bildiğim tek şey bilmem kaç bin km duble yol. bak benim arabam yok. o yolların çoğunu kendim kullanamam bile. ama olsun, memlekete yol lazım. başka ne yaptı dersen bilmem, zaten hem namaz kılıp hem de duble yol yapan adam çok şey yapmıştır yani. ben ona inanıyorum.

sonra siz çıktınız. siz ne ara çıktınız sahi? düşünen, sorgulayan, önce insan diyen, bol bol okuyan. bana sanki ateistmiş gibi geliyorsunuz. çünkü ateistler ve komünistler sizin gibi çok okur, sorgular. çok karıştırmamak lazım. çok okuyup filozof mu olacaksınız? oturun iki sure ezberleyin.. sizden çok gıcık kapıyorum.

ulan sanat sizde, kültür sizde, yabancı dil sizde, entelektüelite zide, hep iyi işlerde çalışıyorsunuz, her şeyi biliyorsunuz amk çok kıskandım, sizin gibi olmak istedim ama artık çok geçti.. o yüzden sizden nasıl gıcık kapacağımı şaşırdım. ak parti yıkılsa da bok parti kurulsa yine size karşı olup onu desteklerim. siktir olun gidin buradan. biz buralarda sizin gibileri sevmiyoruz. sizin yüzünüzden kendimi geri zekalı gibi hissediyorum."
ne olursan ol gel. biz seni eğitiriz çocuğum.
doğru bir tespittir.
zira kuranı kerimin ilk emri "oku" dur o yüzden okuyana ateist gözüyle bakıyorsan zaten geri zekalısındır ve müslümanlığını bir sorgulaman gerekmektedir.
eğer müslümanlık ilime zıt ise orada bir terslik vardır. bence yolunu değiştirmen lazım.
yadsınamaz ve kınanamaz geri zekalılık.