bugün

eğitimli kesimin akp oy vermediği gerçeğinden yola çıkarak akp ye oy verenlerin eğitimsiz cahil kesim olduğu realitesidir.

buradaki mal kelimesi eğitimsiz, cahil kesime değil;
bilmedikleri,anlamadıkları halde akp yi savunan kör cahilleredir.

kimse eğitimsiz olsa da halk doğrusunu yapar demesin.cahil bir insan anlamadığı bir şeyi doğru yapamaz.
cahil insan doktorluk yapsa yanlış teşhis tedaviden hastayı öldürür. yanlış mı?
cahil insan mimarlık yapsa yaptığı bina çöker. yanlış mı?
cahil insan avukatlık yapsa savunduğu insan cezaevini boylar.yanlış mı?

cahil insan siyaset yapar, başbakan seçerse de seçtiği adam memleketi batırır. yanlış mı?

normalde cahil bir insan doktorluk yapmaz. bilmediğini yapamayacağını kabul eder.
normalde cahil bir insan mimarlık yapmaz. bilmediğini yapamayacağını kabul eder.
normalde cahil bir insan avukatlık yapmaz. bilmediğini yapamayacağını kabul eder.

normalde cahil bir insan siyaset yapmaz seçim yaparken bilenlere, okumuşlara danışır.

ama bu akp yi seçenler kimseye danışmaz,
okumuş insanların birşeyden anlamadığını akp nin iyi bir parti olduğunu savunurlar.
yani cahiller ama kabul etmezler.
yani

sanki biraz ... di mi?
düşünemedikleri biliniyordu... incelemeler hala devam ediyordu demek mallarmış! şimdi mallara ayıp bu...
su götürmezdir.

"sanki" ve "biraz" kelimelerinden hiç bu kadar nefret etmemiştim.
(bkz: çin malı)
Sanki ve biraz kelimelerinin sanki biraz israf edilmesidir.
bir kısmı cin, onları sırtlarında taşıyanlar ise maldır. akp, cin-mal koalisyonudur.
Genis capli yapilan bir ankete gore chp ve akp ye oy verenlerin yuksek okul mezunu olma oranlari belirlenmistir;

Buna gore son secimde bu partilere oy verenlerin yuksek okul mezunu orani olma oranlari;

Chp %55
Ak parti % 45 dir.

Dolayisiyla;
Chp; 11.1 milyon x 0;55 = 6,1 milyon
Ak parti; 21.4 milyon x 0,45 = 9,6 milyon

Adet yuksekokul mezununun oyunu almistir.

Dolayisiyla, universitelerin ve yuksek ogretim kurumlarinda ki hocalarin tamaminin chp li oldugunu dusunmek ve iddia etmek sadece bir sacmaliktir.

Emin olun ki bu ulkede sadece iyi egitim almis insanlarin arasinda da secim yapilsa ak parti birinci gelecektir.

Orantisiz zekasi olup da anlamayan olursa lutfen kusura bakmasin:)
haklı önermedir.var sanki biraz.
birazı fazla olmuş.
Biraz Kibarlık canım.
yazarlık şekli ve edebi beceri açısından chp li ergenlerin ve muhalif bazı kardeşlerin yavanlığı, büyük başa kaçar üslubu, terbiyesizliği ve beceriksizliği karşısında lafı olmayacak durumdur.
başlık şekli, içeriği ve tezi açısından başarısız ve ilköğretim 4. sınıf düzeyinde diye ille de zeka yaşı düşük, embesil, beyinsiz midir bütün chp li ergenler ya da muhalifler?
bence değil tabi ama sanki biraz di mi.
hepsi değil belki. fakat bir de böyle bir şey var:

doktor bu ne: (bkz: tayyip erdoğan ı kefen giyerek karşılamak)
kibar bir söylemdir. çünkü geçen g.t kılıydılar bugün kefenle çıkmışlar. pamuk da takmışlardır. zeka ortalamasını açıkça ortaya koymuş tek parti.

edit: bir tanesi belli etti. kihkihkih
sanki doğru gibidir.
evet evet sanki.
Ne birazı lan bildiğin mal işte.
He zorunamı gitti?

Yahu arkadaş bu kadar cahil olunmaz ya.
Neymiş efendim, hulusi paşa abd gk başkanıyla tokalaşırken yüzüne bakmamış dombira dombira dıms dıms.
Allahım sik bizi ya öldür bizi yeter amk.