bugün

vatan gazetesinde yayınlanan haber.

ak parti kırıkkale milletvekili vahit erdem, meclis genel kurulundaki konuşmasından dolayı, chp li milletvekili onur öymen'i "sizinle aynı hisleri paylaşıyorum" diyerek teşekkür etmiş.

ilginç olan ise konuşmanın içeriği,

--spoiler--
içişleri Bakanı Beşir Atalay'ın 'biz illegal hiçbir örgütle görüşmeyiz' dediğini aktaran Öymen, 'Yani tesadüfen devletin valisi, müsteşarı, hakiminin Habur'a gideceği tuttu' diye konuştu.

Öymen, 'O insanları karşılayanlar arasında PKK bayrağı sallayanlar var. Polis müdahale ediyor mu, etmiyor. Polis kime müdahale ediyor? Bu esef verici olayı ellerinde Türk bayrakları ile protesto eden şehit ailelerine müdahale ediyor. Türk bayrağını şehit ailesinden almaya kim cesaret edebilir? Sadece evladını kaybettiği için ağlamıyor, bayrağını elinden aldığınız için ağlıyor. Nasıl yaparsınız bunu?

Adam dağdan inmiş 'bunlar suç işlememiş' diyorsunuz. Nereden biliyorsunuz? Saldırıların sicilini tek tek tuttunuz mu? Dağa niye çıktılar? Patates soymak, çay servisi yapmak için mi çıktılar? Kim bunların size sicilini verdi. PKK'dan başka kim olabilir?

Sizin hukuk anlayışınıza göre eline silah alan, dağa çıkan adam serbest ama eline kalem alan insanın zindanda yatması normaldir. Silopi'de başka hukuk, Silivri'de başka hukuk... Sizin devlete başkaldıran insana karşı tahammülünüz var ama hükümeti eleştirene tahammülünüz yok. Bu mu sizin demokratikleşme anlayışınız? Silopi için demokrasi var, Silivri için yok, niye? Çünkü onlar hükümeti eleştiriyor. Bu savunulması mümkün olmayan bir yaklaşımdır' şeklinde konuştu.

CHP olarak 'bu oyunlara geçit vermeyeceklerini' dile getiren Öymen, 'Yutdışında hazırlanan yol haritalarını yırtarak tarihin çöplüğüne atacağız' ifadelerini kullandı.
--spoiler--

demekki, ak parti içerisinde de düşünceleri değişebilen vekiller varmış diyerek ümitleniyoruz, umarım yanlışlarından çabuk dönerler..
(bkz: doğru söze ne hacet)
karşılıklı kutlaşır bunlar. sonra her iktidar kendi bildiğini, yaptığını, ettiğini en doğru zanneder. sonra birileri şapka sallar, birileri 3 anahtar der, birileri allah, din, kitap ve kareli harita metot defteri diyerek başa gelir. sonra sen hala altyapı, tren yolları, deniz yolları dersin. bir yağmurda vatandaşların ölür. bir de gider 40 yıl yalan atanı başımıza cumhurbaşkanı yaparsın! sonra mı? memleketim elveda, elveda mutluluklar!
(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
yakında kovulacak olan vekilin son hareketidir. daha önce benzer durumları görmüştük.
doğru söze ne hacet. ne mutlu da kutlayana.

yakında o kişilikli milletvekilinin de sonu aynı turhan çömez, abdullatif şener gibi olursa hiç şaşırmayın.
+ ne dedin duyamadım canım?
- meee meee! *
(bkz: kutlama sakın kovulursun aybalam)
aklı başında milletvekili takım tutar gibi siyaset yapmaz. farklı partiden de olsa doğru kabul ettiği bir şeyi açıklayanı takdir edebilir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.