bugün

sözcü gazetesinin manşeti.

arada bir doğru manşet atıyorlar.

http://sozcu.com.tr/sayfalar
dünya adamların umrunda değil ki. artık onlar için her şey birbirine girmiş, her şey karışmış. tayyip siyasi lider mi, ilahi bir kişilik mi diye sor, kulaklarınıza inanamayacağınız cevaplar alırsınız.

şehit verilmiş, pkk ile anlaşılmış, pkk' nın lideri onur konuğu olmuş sikinde değil adamların. biz bu konuyu teee geçen hafta tartışmıştık. kısaca yeniden anlatayım. sekiz şehidin olduğu gün, başbakan denizli' den gelmiş gece yarısı evine girecekken bir grup vatandaş yolunu kesmiş, çocuğuma oyuncak vermediler başbakanım diye korumaları şikayet etmişti. hani diyorlar ya, hakettiğin şekilde yönetilirsin diye, böyle seçmen olduktan sonra yine iyi durumda sayılırız amk!
akp'li ile halkı ayırt etmenin, gerekliliğini de hatırlatan manşettir.

akp'linin tek derdi, rte iken halkın dertleri, terör, zamlar, işsizlik sınavlarda yapılan haksızlıklar ve bu bağlamda gelecek kaygısı.

ama biz de çok nankörüz, nasıl unuttuk yukarıda belirttiğim tüm konular, "ileri demokrasi" gereği değil miydi?.
şiir yüzünden ağlayanların yüzüne sırayla küreğin tersi vurulasıdır.
nefret ediyorum böyle iki yüzlü yalaka insanlardan.

hükümeti kendi taşı ile vuralım o zaman.
bende o akp severleri, yarışma programlarında arkada oturup, sunucuyu seri bir şekilde alkışlayan şak şakçı kişilere benzetiyorum.
ne söylerse söylesin alkışlıyor, oy veriyor, ağlıyor, gülüyor.
idamlık haşimi sözüyle kimin sözcüsü olduğu açık olan ; adamı idama mahmkum eden hakim mahkeme günü işe başlamış daha neyin kafasındasınız , haşimi idam edilirse youtube dan seyredeceksiniz değil mi bunun adi namertliktir.
gazeteyi ne zaman kapatacaklar ciddi anlamda merak konusudur. Bıçak kemiğe dayanmak üzere olabilir akp camiasında.
salona giremeyen "sözcü" adlı gazetenin dışarıdan çemkirmesidir.
uzun ince bir yoldaymışlar, ona ağlamışlar.
yürek parçalayıcı durumdur. başkanları için onca yolu tepmiş, onca cefalara katlanmış kitledir kendileri. o meşekkatli yolda başkanlarının verdiği ateşle o kadar duygulanmışlardır ki gözlerden yaşlar şipiş şipil süzülürken, kalplerindeki başkan sevgisi o derece tavan yapmıştır ki, biz bilemeyiz o duyguyu. onlar bilir azizim. onlardır bu ülkenin bugünkü sahibi. sen ben ekmek deriz, aş deriz ama taş koyarız bunların önüne. kahrolsun sen ve ben, ötekileştirdikleriniz...
neyin mücadelesini vermişlerdir ağlayanlar ayrı bir merak konusudur;

milli görüş zamanında yedikleri bosna paralarına mı?

milyonları çarpan üstelik içişleri bakanlığına kitap satan deniz fenerine mi?

akp ve yolsuzluk yazınca google'da çıkan 1.280.000' sonuca mı?

ne yaptınız da neyi hak ettiniz ağlıyorsunuz sormak lazımdır, hala suriye'ye giremediğiniz mehmetçik kanı dökemediğiniz için mi?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar