bugün

akp anayasa mahkemesi tarafından kapatılırsa gerçekleşebilecek hadiseler.

*dünya gündemine bomba gibi düşer, özellikle avrupa birliği cenahından çok büyük eleştiriler alırız.

*güvenilir ülke imajı büyük zarar görür, pek çok yabancı sermaye gelmekten vazgeçer. ciddi ekonomik sorunlar başgösterir.

*borsa düşer, dolar fırlar, faiz artar.

*şayet parti ile birlikte abdullah gül de ceza alır ve cumhurbaşkanlığından alınırsa yukarıdakilerin çok çok fazlası olur.

*rte, bülent arınç gibi 71 partili ceza alacağından akp yeni bir lider bulur, bir dahaki seçimlere girer. elbette yeni lider rte'nin yerini tutamaz ancak tepki oyları ile yüzde 50'yi bulmaları çok muhtemeldir.
güneş her zamankinden daha parlak doğacak, gök her zamankinden daha mavi, çiçekler her zamankinden daha güzel olacaktır.
yerel seçimlerde, yeni açılan partinin türkiye ortalaması olarak %60 oy alması.
akape'li şahıslar derhal ilk uçakla önce ABD'ye
sonra sırayla tüm AB ülkelerine gidecekler,

akabinde
"Türkiye'de demokrasi yok,ordu memleketi yönetiyor yargı yardımcı oluyor" diye canhıraş feyat figan...

Con. Rice veya Bush diyecek ki

"Sevgili Türkiye, yargın bağımsız olabilir, fakat memleketin dahilindeki borsadır,bankalardır zartır zurttur bağımsız değil bilakis bana ait.
Çocukları ağlatmışsınız! ayıp! yazık bunlara da...
size yakışıyor mu? verin bakalım makamlarını geri." diyecektir.

Harfiyen uyulacaktır.
Çünkü Türkiye'de aksini yapacak bir irade yok, olanlarında gırtlağına basıp sesini kısıyorlar.

nedense zaman beni hala daha haklı çıkarıyor. sen eksilesen de eksilemesen de!
muhtemelen partinin devamı olarak yeni bir parti kurulur. eski parti millet vekillerinden yasaklayabildiklerini yasaklarlar. kalanlar yeni parti millet vekillerini oluşturur. sonuç olarak çözüm tam olarak sağlanamamıştır. sonuca tam ulaşmak istiyorsak parti vekillerinin tamamına yasak getirilmesi gerekir. bir kapatma davasında ortalama 50 millet vekiline yasak getirilirse ve 340 millet vekili olduğuna göre (340/50) hemen hemen 7 kapatma davasında suanki vekillerin tamamı siyasi yasaklı olur. bu şekilde sorunu kökten çözmüş oluruz.

erken edit: ulan o kadar sorunu çözdüm ama partiye oy veren halkın ne olacağını çözemedim. gerci s.kmişim halkı değil mi üstat?
abdüllatif şener aynı tabanla yeni bir parti kurar ve benzer tartışmalar yeniden başlar
insanların hep birlikte nostalji yapmasına sebep olacak şeylerdir.
ne güzel işte canım. bardağa dolu tarafından bakıyoruz işte.. 2001 yıllarını anımsarız. ne günlerdi bea. çevremizde sürüyle intihar edenler, sinir krizi geçirenler, işten atılanlar, ailesini imha edenler, hortumlanan bankalar, milletin malını cebine indirip kaçanlar, halkın kan ağlaması...
şimdi dünya genelinde petrol ve gıda kaynaklı kriz var. partinin kapatılması da pastanın kremazı olur. millet de ekmek bulamayınca laiklik kremalı pasta yiyiverir canımm.
isim değiştirilerek yeni bir parti kurulur. başka ne olur ki?
ordan burdan araklanarak olusturulmus yapay akp tabani ya eski partilerine dagilir ya da akp cizgisine yakin ama daha az yipranmis baska isimlerin onderliginde kurulacak (bkz: abdullatif sener) yeni bir merkez sag, muhafazakar, din aromali ama sol goruse de kucak acan ayni zamanda milliyetciligi de elden birakmayip laiklik ile bir sorunlarinin olmadigini da iddia edecek yani oylesine ortaya karisik bir partiye kayar. bu kez o parti iktidar olur.
hiç bi b.k olmaz. olacak diyen de ancak eline geçirdiği yağlı kemiği bundan sonra yalayamayacak olmaktan üzüntü duyan bir avuç seçkinci akp kurnazıdır o kadar! sırf yitip giden rantı "son bir şans kurtarabilir miyim acaba" tadında halka enpoze edilmeye çalışılan paranoyak söylemlerdir (tabii yersen?).
ha bir de cemaatçı takımı vardır, bunlar da: "akp ülkenin son şansıdır, demokrasi, özgürlük..." paravanları ardına sığınırlar; ancak asıl dertleri demokrasi ya da özgürlüklerin yitip gitmesi değildir; asıl dertleri kazandıkları imtiyazları yitirme korkusudur. ayrıca bu takımdan demokrasi, özgürlük, insan hakları vs. beklemek komiktir! yoksa birçok kişi biliyor demokrasi süslü lafların altında nasıl bir ziniyetin yattığını...
"değiştim, geliştim" demekle olmuyor; değişim sözde değil eylemde gerek!

(bkz: siz kimi kandıryorsunuz)
en kötü ihtimal ile açılabilen yeni bir parti ile oyları %47 den %60 a çıkartırlar ve kimseye bişi sormadan her istediklerini yaparlar ve halk artık ikilemde kalmaz.
milli selamet partisi ve refah partisi kapatıldığında olanlardan pek de bir farkı olmayacaktır.

aynen ilkokul matematik problemlerinin rakamlarının değiştirilip tekrar çözümünün istenmesi gibi.
(bkz: mutlu olacak bir %52 lik kesim)
akp oy oranını iyiden iyiye arttırır. sonra yeni bir parti kurulur en az yuzde 55 ile bu parti iktidara gelir. tayyip erdoğan bağımsız milletvekili olur sonra başbakan olarak bu yine hükümetin başına geçer.

sonra bütün film başa sarılır ve bir daha seçim olsa akp nin bu kadar oy alamayacağı söylenmeye başalanır. yeni kapatma davaları gündeme gelir. uzar gider böyle.
(bkz: partini de al git lan).
ülkemiz adına pek hayırlı şeylerin olmayacağı durumlar ve olaylar zinciri olacaktır. yapılan hatalar çok acı ve ne mutlu ki halen islamiyetin yaşandığı bir ülke de yaşayabiliyoruz. her zaman ki gibi bizleri mutlu etmemek için ellerinden geleni yapacaklardır. eden bulacaktır elbet; bir ayetle anlatmak isterim..

"Kim zerre kadar iyilik yapmışsa onun mükâfatını görür. Kim de zerre kadar kötülük yapmışsa onun cezâsını görür." Zilzâl: 7-8
adalet ve demokrasi partisi kurulur.
ne olabilir ki bu ülkede?! senaryo hep aynı sadece oyuncular degisir.
- demokrasinin yara almasi.
- tayyip erdogan'in daha buyuk yara almasi.
- cikarlarina dokunulmadigi surece ab ve abd'den gostermelik tepkiler.
- akp icinde kapatmayi elestirip icin icin sevinen insanlar.
- chp icinde duruma sevinip oylarin kendilerine akacagini dusunen beceriksiz, saftirik tipler.
Hiçbir değişiklik olmayacaktır. Akp başka bir ad altında dalga geçer gibi yine karşımıza çıkacaktır.
1 ton kömüre, 10 kilo bulgura oyunu ve ülkesini satan hala dindarlıktan bahseden cahil bir halkın kandırılış biçimi değişecektir o kadar yoksa efendim bu ülkede cahiller parti başkanının partiye büyük arpa getirecek bir iş adamının listeye alındığından haberi bile olmayacaktır... (bkz: parti başkanı kimi seçerse ona oy vermek)**. ha köylü paralı köylüsü* m.vekili olunca 2 kemik atar umuduyla meclise ziyaretine giderse sırtı iki sıvazlanır gönderilir.
avea reklamlarının daha gerçekçi konularla çekilebilmesine imkan verebilecek durumu da kapsayan olumlu çoğul olaylar bütünü. *
367 faciasından sonra hukukun ırzına ikinci kez geçilmiş olacak.**
yerine birisini yıllardır koyamadığımızdan olsa gerek en sonunda mahkeme kararı ile kapattıktan sonra başımıza gelebileceklerin listesidir. çokta s*kimde değildir. onlar varken hergün cumhuriyet, laiklik elden gidiyor haberlerini okumaktan sıkıldım. yine cumhuriyetçi, rejimi savunan politikacılar gelsede yolsuzluklarını, çeteler ile olan yakın bağlarını ve akrabalarına yaptıkları kıyakları okusak.

neticede hiçbir şey değişmeyecektir. ta ki halk elinde olan gücü anlayana ve bunu düzgün bir şekilde kullanmaya başlayana kadar. yoksa bu listenin zerre önemi yoktur. hala bana avrupa birliği bize küser diyenlere gülüyorum. sanki birliğe aldılarda partiyi kapatırsanız sizi çıkarırız diyorlar. pehh..
akp'nin kapatılmasıyla beraber demokrasiye vurulan bu darbe sonucu avrupa birliği ile müzakerelerin askıya alınması ve durdurulması.