bugün

Dur o salaklar daha bomonti bira fabrikasını cehape açtı sanıyorlar. Karıştırma ortalığı. Bu kadar bilgiyi nasıl öğrensin davarolar?
atatürk'e cumhuriyetin ilk fabrikası içki fabrikasıdır o kafirdir derken sokulacak laftır.
atatürk'e bir sempatim yok (islami nedenlerden dolayı) fakat adaletsizliğede sabrım yok (yine islami nedenlerden dolayı).
o rakı fabrikalarının avrupa'da ve amerika'da yaşayan gurbetçiler için rakı ürettiğini bilmeyen andavallıların inanacağı zırva.

sadece ingiltere'de haftada yüzbinlerce rakı satılıyor. envai çeşidi marketlerde var. tüketenler türkler ve kürtler. biraz da lübnan orijinli araplar. ama talep devasa. bunun için kuruluyor rakı firmaları.

yoksa yasak tarzı vergilerle, kimse iç pazara dönük üretim yapmıyorki. efes pilsen bile rusya ve avrupa'yı esas pazar belleyip iç pazar için üretimini yarı yarıya azalttı.
Akp ramazan ayında ibnelerin yürüyüşünü izleyecek kadar boktan, karaktersiz, amcık bir siyasi oluşum. Ayrıca liberaller. Yani oman tonremlik bir durum yok. Akp bu aq.
Benim içen kardeşlerimin masasına kimse dokunamaz.
https://scontent-bru2-1.x...7f34c2056&oe=57C4D424
akıllara, "her gün rom içen", "favori içkisi konyak olan" ve de "likörsüz güne başlamayan" halifeleri getiren icraatlardır.
birde sigara var 2002 den önce en fazla 10 bilmedin 15 marka vardı sektörde. şimdi 100 den fazla çeşit var. gerçi hepsi aynı bokun lajiverti o ayrı.

--ha demek ki neymiş ? gezi olayları içki, kadın/yaşam özgürlük adına filan v.b. şeyler adına yapılmıyormuş. içmek alabildiğine ve bu kadar serbest olduğuna göre.