bugün

antipati duyulmasının asıl sebebi ak parti'nin gizli bir ajandasının olmasıdır. şimdi bunlar sinsi bir şekilde bu gizli ajandasındaki gizli gündemi getirmeye çalışıyorlar. geldikleri günden beri laik cumhuriyetin altını oymak için çalışıyorlar. türbanı çankaya'ya kadar sokmayı başardılar.
yakında hepimizi kendilerine benzetecekler.
bu tarz kişiler kemalizmden bihaber kişiler, kulaktan dolma, altı boş bilgilerle donatılmış kişilerdir. fakat ülkenin başında dindar kimseler yok, ne olduğu belli olmayan, halkın dini duygularını sadece bir sömürü aracı olarak kullanan kişiler var. ve bunu senin ve senin gibilerin anlamadığı da pek açık ortada; yazından da anlaşıldığı gibi. ben ve benim gibiler böyle kültürden, kendine güvenden, ahlak ve terbiyeden, çağdaşlıktan, modernlikten anlamayan pislikleri istemiyor.

`http://photos-c.ak.fbcdn....6342_427058_2199081_n.jpg`
`http://photos-e.ak.fbcdn....155_30394780_868972_n.jpg`

bak bakalım şu resimlere de neden başımızda istemediğimizi anlayasın; tabi anlayabilirsen! artık açın gözünüzü, bu adamlar -ki adam demeye bin şahit ister- dinle alakaları yok. dindar insan çalıp çırpmaz. araştır bakalım acıbadem hastaneleri kiminmiş? first ladyniz eminenin. tayyeap efendi oğluna neler neler almış; bu ülkede bunca işsiz üniversite mezunu varken; kendisi de iett mezunu.

eğer hala bana söyleyecek sözün varsa, hala onları savunabiliyorsun; ne mutlu sana ki hala bir beyne sahip değilsin!
say say bitmeyecek sebeplerdir. acı olansa, akpye sempati duyan insanlarla aynı ülkede yaşamak zorunda kalmaktır.
emevilere fazlasıyla benzerlik göstermeleri. zamanında imam hatip lisesi'nde emevileri öğrenen mister tayyip'inde aynen emeviler gibi ülkeyi yönetmesi ve korkarım emeviler gibi sonumuzu getirmesi.
1-işsizlikte %14 gibi rekor seviye.
2-276 milyar dolarlık rekor dış borç.
3-2009 yılı bütçe açığı oranı, o da rekor %800 oranla 31,3 milyar dolar.
4-krizin teğet geçtiği yalanı (geçmediğini kanıtlamak için yukarıdaki veriler kullanılmalıdır)
5-hükümeti eleştirdiği için dayak yiyen, gözaltına alınıp susturulan öğrenciler.
6-ata mızın "köylü millet in efendisidir" dediği çiftçiyi anasıyla birlikte kovmak.
7-başbakan ın sürekli argo ile konuşup külhanbeyi gibi tavırlarla eleştirilere cevap vermeye çabalaması.
8-hükümetin ülke içinde kriz yaratabilme becerisi.
9-bağımsız olması gereken yargı ya müdahale (ergenekon davasında hükümet üyelerinin dava hakkında açıkça taraf olduğunu beyan etmeleri, başbakan dahil. böyle bir olayın çağdaş hukuk sisteminde ve demokratik ülkelerde yeri yoktur).

bu liste sürüp gider dostlar, ancak işyerinde daha kapsamlı bir şeyler yazabilmek zor.
saygılar.

edit: başlığı açan yazar kişi entrylere cevap vermiş, at gözlüğünü atmış olan bu yazarımızın bu entry de cevap vermesini canı gönülden istiyorum, cevabını çok ama çok merak ediyorum.
vatandaşla iletişim konusunda yapılmaması gereken ne varsa yapmasına ragmen iktidarsa antipatik deildir ayrıyetten iki kişinin bildiğide sır değildir.

vatandaş: Sn.bakanım iş yok acız!
tayyip : ananıda al GiT!
vatandaş: ayıp oluyo memleketi sattınız be!
unakıtan: Babalar gibi satarız!
(bkz: akp nin gizli ajandası)
enkaz halindeki bir ülkeyi tüm dünyada saygın bir konuma taşımış olduğunu sanan milyonlarca birey yaratmış olması olabilir. hatta şarkısı da var "10 yılda 15 milyon hödük yarattık her yaştan" diye.
benim için genel başkanıdır. koca parti bi tek bunun için antipatik geliyor bana. yok yoksa partisi ve hükümeti süper hizmet ediyor ülkeye. işte bana da rahat batıyor.
*bölücü sözlerinden dolayı hapiste yatıp çıkmış bir başkanı olması en baştaki sebebi olabilir mi? sanırım evet.

*yıllar önce bu kişi yine bu ülkeye şeriati getirmek için haham kılığına da girerim papaz kılığına da dememiş mi? demiş.

aynı kişi bop projesinin doğudaki ayağıyız demiş mi? demiş.

*bu kadar sünni görüşlü bir kişi zorunlu din derslerinin kaldırılmasına destek vermiyor , sözde alevi açılımı yapıyor bununla birlikte meslek okulları katsayısını kaldırıp ihtiyacımız olmayan (ihtiyacımızdan fazla) imam ve hatiplilerin alan dışı okumalarına destek veriyor.

*medya gruplarına damadının yönetmesine izin verip yandaş medya oluşturuyor (ceo meo).

*cumhurbaşkanımızın karısı istiklal marşı çalarken durmak yerine yürüneye devam ediyor. devlet başkanının karısı ya. izlemek için http://www.gencturkhaber....si-na-kosuyor.html,014a10
abd nin gelir gider tablosunun gözden geçirilmesi gerekiyor bahsedilen borç miktarı değil borç stoğu oranıdır.
örnek: A kişisi= geliri:100 borcu:70
B kişisi= geliri:40 borcu:37 mühim olan borç stok oranıdır, borç miktarı değil. abd nin geliri ile türkiye nin geliri nasıl karşılaştırılamayacak derecede ise borç miktarları da kaşılaştırılamaz.

beynizii yıkayan zaman, yeni şafak, star gibi gazetelereden kafanızı kaldırıp sizde bir cumhuriyet, hürriyet, milliyer okusanız iyi edersiniz, farklı kaynakları araştırın.

"karaktersiz başbakanlar" sözünüze diyecek bir şey yok, ancak bilmelisiniz ki rte ye haraket etme şansını veriyorsunuz böylelelikle, sizin söylediğinizi başkasının da söyleme hakkı var. ,

tüm ülkeyi sağcısı,solcusuyla kucaklamak meselesine ise girmek dahi istemiyorum, sırf hükümeti eleştirdi diye bir sürü sağcı/solcu öğrenci darp edilip, gözaltına alındı, hemde başbakan ın gözü önünde. bu mu kucaklamak.

edit: çaylaklık cezasına çarptırılma olasılığımı %90 olarak görüyorum.
hayret başlığa baktım, okudum kimse gerçek sebebi yazmamış. işsizlik, açılım cart curt bunların hepsi yandan yemiş sebepler. herkes biliyor ki gerçek sebebi, ülkede din kelimesinin telaffuz edilmesi ve dindar insanların yüksek mevkilerde yer almasıdır. bundandır ki yıllarca imam hatiplerin önünü kestiler, baş örtülü kızları üniversiteye sokmadılar. dindar insanlar dört duvar arasında, köylerinde dinlerini yaşasın istiyorlar. e bu dindar insanlar günün birinde iktidara sahip olunca da ister istemez kuduruyorlar.

edit: imla.