bugün

aslında bilmeyerek (neyi biliyor ki) doğrusunu söylemiş tayyip.
ama bildiğinden olmadığı için aptal durumuna düşmüş her zamanki gibi.
(bkz: ) püskevit
(bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse oha be)
tayyip haklı beyler. ege denizi akdeniz'in bir koludur, izmir de akdeniz'in en güzel şehridir. buradan malzeme çıkmaz.
(bkz: akdeniz in en güzel şehri mersin)

edit:hem de 33. enty de yazdım bunu süperim ben en büyük mersin.
(bkz: coğrafya derslerinin boş geçmesi)
(bkz: coğrafyayı abilerden öğrenmek)
(bkz: maklube yerken aklını derse verememek)
bir çılgın projeye bakar valla. bir uyanmışsın antalya izmir yan yana.
(bkz: italya snın bir akdeniz ülkesi olması)
izmir akdeniz de midir sorunsalı.
boşbakanın gafı.
boşbakanın gafı.
siyasi bir çekişmeye başka bir yönle sebebiyet veren durumdur.
izmir e gavur diyen birinden izmir in nerde olduğunu doğru bilmesi beklenemez zaten. şaşmamak gerek.
Tarihi ve doğası ile eşsiz bir şehirdir.
Ankara daha güzel bence...
fırsatçılara malzeme olmuş gaf.

“Gidin sahilde gezin bakalım, Güneydoğu'da böyle temiz sahili nerede bulacaksınız? Bulamazsınız."

sarfedilen sözler mersin için söylenmiş. (bkz: by kılıçdaroğlu)

yapan yapıyor yani. abartmanın lüzumu yok.
Doğru söylenen sözdür.
"Ordular ilk hedefiniz akdeniz'dir. ileri!" Mustafa Kemal Atatürk
Şimdi doğruya doğru yani. Yok burada Kemal Kılıçdaroğlu görecek bu başlığı yarın dalaşacak Recep Teyyip Erdoğan'a, o da ağzının payını verecek bundan korkuyorum da yazıyorum. Gerçekten de R.T.E. konuşma yeteneğinden korkuyorum, allah diline düşürmesin kimseyi.
Kültürsüz cahiller başbakan akdeniz bölgesi'nin en güzel şehri izmir demiyor akdeniz'in diyor ege denizi de akdeniz'in bir uzantısıdır tıpkı adriyatik gibi.

Normaldir.

Ege bölgesi sonradan coğrafya kongresinde oluşturulmuş olup yeni bir terimdir.
(bkz: ay ben gülerim)
izmirliyim dünyanın en lanet şehridir.
güzel kardeşlerim ege diye bir şey sadece biz ve yunanlarda vardır aslında ege akdenize bağlıdır yani bu söylem uluslararası bakımdan doğru ulusal bakımdan yanlış gelmektedir.
Aslında akdenizdir. Biraz tarih bilgisiyle üstünden gelinmeyecek bir konu değildir. Ege Yunanlılar tarafından adlandırılmıştır. Ki Akdeniz in en güzel şehri izmir demek ile akdeniz bölgesinin en güzel şehri demek arasında büyük fark var.
Tayyip Erdoğan'ın gafı.

Atatürk'ün "ordular ilk hedefiniz akdenizdir ileri" sözü söylenirken bu ayrım yoktu. Cumhuriyet ile birlikte Ege denizi denmeye başladı ve devam etti. Yani koskoca Tayyip izmir'i Akdeniz'de sanıyor.
Erdoğan'ın bu sözünü eleştiren izmirli arkadaşlarımı görünce gozlerime inanamamistim.

Hiçbir şey bilmiyorsan bile çocukluğundan beri fuar'a 9 eylül kapısı'ndan girerken kavsaktaki koca metal dünya üzerinde yazan "akdeniz'in incisi izmir" cümlesini de mi okumadin?

Ya da "ordular ilk hedefimiz akdeniz'die. ileri!"ye ne demeli?

He canım he su zeytinyagı reklamlarında çıkan yaşlı ama sağlıklı güler yüzlü amcalar teyzeler de Antalyalı evet.

Aptallar.