bugün

cep şifreyi gönderdikleri sms'in başında çok kalabalık yaptıkları için, şifreleri üstten açılan pencereden görünmeyen uygulama. sms'i açmak zorunda kalıyorsunuz. onun haricinde şu kredi ve kredi kartı reklamlarını da gözümüze sokmaktan vazgeçmeliler.
Cortlamıştır.
direkt mi değil mi bilmiyorum lakin akbank'ın bankacılık işlemleri uygulaması var annemin telefonunda. t.c kimlik numarasına kayıtlı telefon numarasına cep şifre gönderip, gönderdikleri cep şifre ile yeni cihazdan uygulamaya giriş yapanın transfer işlemlerine "yeni cihazdan giriş yaptınız hede hödö falan feşman bir saat sonra işleminize devam edebilirsiniz." benzeri uyarılarla engel koyan, müthiş bir zekanın eseri olduğunu düşündüğüm uygulama. telefon elimde, cep şifre elimde, hesabın sahibi olduğum neredeyse alnımda neonlu yazıyla belirecek ama hesaptan havale yapamıyorum. neden? çünkü neden olmasın.
En gerizekalı bankacılık uygulaması. Kartım yok. TC kimlik no ve kimlik doğrulama özelliğininden girmeye çalışıyorum. SMS onay kodu göndereceğine dönüp dolaşıp kartınızın son dört rakamı diyor. Kartınız yoksa kimlik doğrulama seçeneğinden devam edin diyip yine dönüp dolaşıp kartınızın son dört rakamı diyor. Hay Allah belanızı versin.
çağrı merkezinde takılı kalan telefon gibi insanı yorar.