bugün

bugün ve yarın istanbul hilton'da faaliyet gösterecek olan fuardır. onlarca, alanında profesyonel şirket katılım gösterecektir. istanbul'da olanların kaçırmaması tavsiye edilir. bilgisayar başında pineklemeyin. gidin bilgi alın, üniversite araştırın, burs kovalayın ...

http://akare.com.tr/

(bkz: yurtdışı eğitim fuarı)
Dünyanın en kolpa fuarıdır.
Bilgi edinmek için giden insanların, ortaköydeki geel geel kumpire geel tonundaki son care çırpınmalarından farksız zavallı pazarlama taktikleri ile şekillenmiş berbat bir zaman,mekan,insan... israfından başka birşeyle karşılaşmayacağı bir yerdir.
yararın paradan geldiği fuardır. forum tadına döndürmek istemem ama gidecek olursanız kod numarasını veren arkadaşın koduyla gidin. belli ki kişi başına para alıcaktır. gidin en azından yabancıların getirdiği ilginç kurabiyelerden yer, yarım saatliğine ingilizce pratik yaparsınız.
27-28 martta taksim hiltonda düzenlenecek olan fuardır. katılacağım fuardır.
dün ve bugün taksim hiltonda düzenlenen fuardır. bugünküne gittim aptal aptal dolaşıp ingilizce konuşup sırıttım. neyse son anda şans yüzüme güldü. pişman olmak üzereydim olmadım. bir dahakine gitmeyi sözlük yazarlarına tavsiye ederim.

edit: yazar bu entryde anlatmak istediğini batarak anlatmıştır.
spam mail servisi.
harvard, yale gibi üniversiteleri bekleyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağı fuardır.
Toefl ve ielts semineri cok başarılı geçmiştir.
yanlış reklam yoluyla milletin ayakta s.kildiği fuar.

tarih 11 ekim 2012; yer ankara, sheraton oteli.

akare adlı yurtdışı eğitim ajansı günler öncesinden afişlerle bu fuarı tüm ankara'ya duyurmuştur. tüm afişlerde de kocaman "asus marka 10 tablet 5 netbook hediye" yazılmıştır. insan gibi online davetiye alınır, vaktinde salona girilir, birkaç dakika farkla "sürpriz ödül" verilen ilk 150 kişi olunamadığı için (içten) küfredilir, ardından sakince yurtdışı eğitimle ilgili seminerler dinlenir. yabancı üniversitelerden gelen görevlilerden uzun uzadıya bilgi aldıktan sonra bir yarım saat daha bekleyip çekiliş için asus standına gidilir.

buraya kadar her şey normal tabii. çekilişe isim yazdıran en az 250-300 kişi vardır; ancak çekiliş saatine kadar bekleyen topu tamamı 100 kişi vardı. çekiliş sırasında orada olmayanlar ödül alamayacağından, bakkal matematiğiyle 6 kişiden biri ödül alacaktı yani. biz de umutla çekilişi bekledik. ilk isim çekildi, lâkin o sırada orada değildi kendisi. ikinci isim de orada değildi. üçüncü çekilen kişi, 16-17 yaşlarındaki hanım hanımcık bir kız, kaptı tableti.

neyse, çekiliş devam ediyordu ve 2 tablet ile 1 netbook dağıtıldı. ancak bu sırada yapılan "katılımcılara teşekkür ediyoruz iyi akşamlar" anonsu bizi şok etti. düzgün bir dille "hani lan 15 taneydi" diye sorduğumuzda "geri kalanını istanbul'daki fuarda vericez. oraya gelirsiniz ehi ehi" dedi orospu çocuğu akare görevlisi. meğer o verecekleri o 10 tablet ve 5 netbook, bunların tüm fuarlarında dağıtacakları toplam sayıymış.

dip not: "sürpriz ödül" dedikleri de 5 liralık kulaklıkmış. vay vay.

dip not 2: adamın annesine orospu demedim, kendisine orospu çocuğu dedim.