bugün

bir parti düşünün, kurulmasının üzerinden daha bir yıl geçmeden iktidar oluyor. hem de tek başına. neredeyse koalisyonsuz bir hükümete tanıklık etmemiş milyonlarca orta yaşlı sayılabilecek nesillerin bulunduğu bir ülkede. ve bu ülkede ekonomi, siyaset, her şeye daha kötüye giderken bir güneş gibi oluşum doğuyor. sanki bir şeyler recep tayyip erdoğan ın bedeninde vücud buluyor. o temiz ve güzel insan sanki ermiş de yeryüzüne tekrardan bizleri kurtarmakla görevlendirilmiş gibi kimseyi dinlemeden bildiği yolda ilerliyor. yapma seni yaşatmazlar, harcanırsın diyenlere aldırmıyor. daha halk nedir, kimdir bunlar, nedir ne değildir anlamadan yüzde 37 yle tek başına iktidar oluyor. bir sonraki seçimde yüzde 42. daha sonra yüzde 49. görülmüş şey değil. o öyle bir ermiş insanki, ne söylerse aynısı çıkıyor, on senede memleketin yüzü, özü, görüntüsü her şeyi değişiyor. her yere, herkese bereket getiriyor. elini atıp da altından yüzünün akıyla çıkamayacağı hiç bir şey olmuyor. memlekekkte yanlış giden her şeye dur çekiyor, allahtan başka kimseye boyun eğmiyor. ama aynı zamanda mazlumların koruyucu meleği oluyor. öyle delikanlı, öyle yiğit. evet, iddia ediyorum bu himmetli ve hikmetli insan 21. yüzyılın yaşayan bir evliyasıdır aynı zamanda. bizler öyle şanslı insanlarız ki bu tarihin canlı tanıklarıyız ve ne kadar şükretsek azdır.
tüyleri diken diken eden başlık olamısyla birlikte, böyle bir durum söz konusu olabilir efendim, böyle mübarek insanların olduğu bir partide olabilir...
her müslüman evliya olduğu için doğru önerme. evliyayım ve oy verdim iktidara getirdim bu kadar basit.
(bkz: fettoş)
hitler e hani bana hani bana dedirten tespittir. hitlerin de mussolinin de arkasında geniş halk yığınları vardı, demirel de menderes de yüzde ellileri gördü. eee onları kim iktidara getirdi peki.
kul hakkı ve haram yiyen modern ve uyumlu evliyalardır.
her sakallıyı evliya sananların fantezisidir.