bugün

Şu halde ülkenin yarısı cennetlik.

Babaannemle oy kullanmaya gidiyoruz. Bu anımdır.

Sordum.

- babaanne oyun kime ?
- lambaya basacakmışım yavrum.
- kim dedi.
- hoca bi gadın var o dedi.
- tamam. ( ben şaşkın )
Neyse oy kullanma anı geldi.

Babaannem bana şunu dedi.

- oğlum yoksa cehenneme giden didiler.

Sonra oy kullanırken ben yaşlı olduğu için yanına izinle gittim ve akp ye oyunu ben onun yerine bastım. Gözü az bile görse o nun iradesi dışında iş yapamazdım.

Mesele şu. Ben mhp li bir insanım. Tamam akp . Eyvallah. Belkide içlerinde en iyisi.

Ama oy hakkı ile cehennem ne alaka. O nu da anlamış değilim arkadaş.
hak batıl kavgasında haktan taraf olmak bir müslüman için iman vazifesidir. eğer bütün şer odakları tek vücut olup hakkın bayraktarlığını yapan bir taifeye karşı saldırı pozisyonuna geçiyorlarsa, müslüman için o taifeye destek çıkmak islami şuurun bir gereğidir. tıpkı resulullah ve ashabının bizans ve iran sasani savaşında kitap ehli oldukları için bizansı kendilerine yakın görüp onlardan taraf olmaları gibi, ak partiyi seversin sevmezsin kendi vicdanına kalmış ama ortada vatan millet meselesi söz konusuysa kişisel ihtirasları bir tarafa bırakıp hakkı kim temsil ediyorsa onlardan yana taraf olmak aklı başında bir müslümanın yapması gerekendir. tıpkı mhp'nin yaptığı gibi.
tanrının işi gücü bırakıp akp'li olmayı sevaplar listesine yazmak gibi banal bir etkinlikle uğraştığı fikrini akla getirir ki ben yarım yamalak inanan bir insan olsam da kendisinin daha önemli işleri olduğunu düşünüyorum. bir yaratıcının varlığına inanmadan yaşayamayan biri olarak, saygım var çünkü. böyle ottan boktan meselelerle uğraşacağı aklıma bile gelmez.
görsel