bugün

yediği kaba pisleyen tiplerin yapığı eylemdir. daha düne kadar hortumculardan namussuzlardan yurtdışına tüyenlerden ötürü ağzı kokarken ak parti bir ekmek sahibi yaptı. bu seferde götleri kalktı ki oy vermeyeceğiz diyorlar.
gülmek için baldır ile göbek- bel arasını kullandığımız söylem. inanış. hurafe. atmasyon. asoşeytipres.
öncelikle:
yanlış bir tanımlama ve çok saçma bir üslupdur. bu üslup ile ne akp bir yere varır ne chp ne de başka bir parti.

sonra akp'nin ekmeğini yeme durumuna gelince, akp'nin ekmeği filan yenmemiştir, yenen gene kişinin kendi ekmeğidir, vatandaş verdiği vergi ile veya kendi parasıyla gider ekmeğini alır gidip yer. sanki bütün işleri akp babasının parasıyla yapıyormuş gibi konuşmak çok yanlıştır, o paralar; benim param, senin paran, hepimizin parası. elbette yiyeceğiz.
hahaha güzel bi entry aklı olan bunu yapar .d ekmeğini yicen oy vermicen hafııı...
yanlış var.

biz onun değil o bizim ekmeğimizi yiyor. gemiciğe bilem biliyor.
Ortada ak partinin ekmeğini yeme gibi bir durum yoktur. Aksine tam tersi bir durum vardır. O bizim ekmeğimizi yemektedir ama bazı insanlar bunu anlamamakta ısrar etmektedir. Kimin kimin ekmeğini yediği gemicikten belli değil mi?
ak partinin ekmeğini yemediğimiz için yanlış bir önermedir. biz ak partinin değil kendi alın terimizle kazandığımız paranın ekmeğini yiyoruz.
ütopyadır. çünkü ne ekmek akp nindir ne de akp fırın.
yediğimiz ekmek akp ninse yemeyip ölmeyi tercih ederim ayrıca.
yanlıştır.
ben akşama kadar eşşek gibi çalışıp kazandığımın büyük kısmını devlete vergi olarak verdiğimi düşünürsek (ki türkiyedeki çalışan üzerindeki vergi diğer kesimlerin ödedikleri vergi ile kıyaslandığında kazanca göre vergilendirmedeki adaletsizlik had safhada olduğu daha açık şekilde görülebilir) ben onun değil o benim ekmeğimi yiyerek dünyanın 8.en zengin başbakanı olmuştur.
sizin gibiler varolduktan sonra başbakan çok haklı zengin olmakta.
allah sizlere zeval vermesin...
''belki sen yemiş olabilirsin ama ben çalışıp hak ettiğim param ile aldığım ekmekten başka ekmek yemedim'' denilesi.
eğlenceli önermedir. her boş kişiyi galeyana getiriyor
o ekmek devletin ekmeği arkadaş. herkes o ekmeği yeyip istediği partiye oy verebilir.
(bkz: manipülasyon)
--spoiler--
artık yedikleri kaba sıçma zamanı geldi makarna severlerin. ulan memleketi soydunuz birde hala kelime yapıyonuz tühhhhh sizin suratınıza.
--spoiler--
benim vergimle kömür yakan dangalağın söylemidir.
akp nin tasmasını boğazında taşımaktan adeta gurur duyan zavallı insan zırvasıdır.
bir kere o senin dediğin ekmek daha öncedende vardı.
bunlar köy kahvesini seçim dönemi akp ofisi yaparlar. ailece oradan oraya koşarlar.
"he he he beni seç , akp yi seç" diye diye.
nankörlüktür.
vergilerle oluşturulan bütçenin "nefis istediği için" bakanlar tarafından yenmesi gibi ve sosyal devletin bir gereği olduğu halde dağıtılan makarnaları, kömürleri kullanan halkın akp'ye oy vermesi gibi durumların sonucunda yapılan eylemdir.
"her ekmeğini yediğimize verseydik , götten eser kalmazdı , akp ninde uğraşı kalmazdı dimi ama" diyerek söylendiğim konudur.
akp' nin tüm vatandaşları doyurduğu halde o vatandaşların oyunu alamaması durumudur. Şimdi öncelikle bir dakika;

herkes partisini savunmakta özgürdür beli çerçevelerde. diğer kişilere hakaret etmeden, buna lafım yok. yalnız, akp' nin ekmeğini yemek diye bir ifade nasıl bir ifadedir? Hükümet kendi cebinden mi karşılıyor bu paraları diye sorarlar adama. sen hükümetsin arkadaş. tabii ki vatandaşın çıkarını düşüneceksin. vatandaşın oyuyla oraya geldin. vatandaşın oyuyla da gidersin geldiğin yerden. akp ekmeği diye bir şey yok! Ekmek devletin. paylaştıran hükümet, dolayısıyla da akp. paylaştıramadığını da biliyoruz da o ayrı bir konu başlığı.

propaganda yapma demiyoruz, tamam yap. ama biraz da mantıklı yap şunu ki kendini gülünç duruma düşürme.
tek kelimeyle nankörlüktür. ihalesini alıp gemisini yürütüp yine de oy vermiyorsa nankörün önde gideni bayrak sallayanıdır. yok çalışıp emeğinin karşılığını yarım yamalak alıyor ve ekmeğini alın teriyle kazanıyorsa oy vermemekte sonuna kadar haklıdır.
(bkz: işte akp zihniyeti)
ak partinin hizmetlerinin karşılığını tam olarak alamamasını ifade eden düşüncedir.

yapması gereken zaten budur, bellidir. görevini ne kadar yaptığı da tartışılır. dünyanın vergisini ve emeğini verip hala geçinmeye çalışan insanları sinir krizine sokmaktadır. ayrıca daha ne kadar oy isteniyor onu da çözemedim. zaten iktidar olan bir parti için " hepsi bizim olmalı" zihniyeti akp ye yakışır. tayyip yüzünden ekmeğimizi taştan çıkarır olduk, gerisinden haber versin.
ak parti allah mı ki onun ekmeğini yiyelim ulan. millet alın teriyle kazanıyor o ekmeği, sabah 5 akşam 8 anası ağlaya ağlaya kazanıyor o ekmeği. siktirin gidin tespit sıçmayın.