bugün

her üniversite öğrencisinin başına gelebilecek bir olaydır. aralarında geçen yasak ilişkilerin günahından kurtulmak için başvurulan bir yoldur. gerçekten evlilik sayılırmı yoksa insan sadece kendisinimi kandırır bilinmez ama oldukça meşakkatli bir eylemdir. hoca ayarlamak hocayı ikna etmek şahit ayarlamak gibi sıkıcı süreçlerden olusur.
sakat bir işlemdir. Nikahın varlığı şüphelidir. Nikahda aslolan ilandır. ilan etmek asıldır.
Burada ilan edilmediği için nikahın ruhuna aykırıdır.
gizli yapılan hiçbir nikahın geçerliliği yoktur o cihetten geçersiz olan nikahtır. nikah kıymanın espirisi aleme duyurmaktır, bu kişi benim eşim demektir, hey yavrum hey kıyın gizli gizli nikahları kandırın kendinizi.
Ailenin sizden gizli imam nikahı kıymasının daha yaygın olduğu durumdur.
üniversitedeyken sahit olmustum. muhafazakar diye tabir edebilecegim kesimden olan arkadaslar, flörte basladilar sonra imam nikahi sonra relaks modda evde takilmalar, sabahlamalar felan tamam benim içim fesat dedim sonra duyuldu tabi bazi seyler arkadas ortaminda. sonra bunlar ayrildi bunlar yeni bir iliski ayni süreç yine izledi. mantik hatasi, yaptigin zinayi imam nikahi mi kurtardi. sonra da normal flört edenlere laf ederler. ulu orta vs vs siz kimi kandiriyorsunuz efendiler.
duyurulmayan imam nikahı geçersizdir. bu yüzden aman zina yapmayalım bari kıyalım nikahı kurtulalım diye kıyılan imam nikahı sizi kurtarmaz yavrularım.
olmaz. zinadan korkan insanların kendini kandırmak için yaptığı eylem olur. imam nikahlıyız , içler rahat. üç kere boş ol boş ol boş ol da demişlerdir bunlar.

sanırım mehir olarak da, iki hamburger,100 kontör falan istenmiştir. (bkz: mehir)

onun için aile rızası olmadan bu iş olmaz. ''olur olur bişey olmaz'' diyen hoca da alacağı paraya bakar, haberiniz olsun.
(bkz: takiyye)
imam nikahı kıymak için bildiğim kadarıyla iki tarafın da aile büyüklerinden biri şahitlik etmeli, haberi ve rızası olmalı. Evet. Teşekkürler.
kırsalda yaşıyorsanız imam gidip ailenize ispikleyebilir. köylük yerde herkes herkesi iyi tanıyor.