bugün

Kendisi iyidir hoştur da bazı anlattıklarında da çelişkiler yok değildir..
2 soru sorarak üniversite öğrencilerini tongaya düşüren harika bir hoca.
(bkz: süpermen türk olsaydı/#13795922)
bugün beden eğitimi öğretmenimizin bize videosunu izlettiği ve gerçekten hayran kaldığım mükemmel yazardır.
"inanç görünmeyene inanmaktır. eğer görmediğine inanırsan, gördüğüne inanandan daha fazla şey görürsün." sözüne sahip kişisel gelişim uzmanıdır. "avucundaki kelebek" dünyaya farklı bakmaya sebep olur.
iletişim, başarı ve hayat üzerine kitaplar yazmış. şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır isimli kitabıyla takdire şayandır.
böyle bi babam, abim, amcam, sevgilim vs olsa ömrü hayatım boyunca sırtım yere gelmez. günlerce konuşsun dinlerim. öyle mantıklı, zeki bi insan.
kendini diğer insanlardan ayırmamayı ilke edinmiş mütevazı adamdır.hatta okulumuza teşrif ettiğinde şöyle de bir anım vardır.
yaptığımız çalişmalarla ahmet beyi okulumuza getirdik ve o gün salonda görevliyim lakin kulise bıraktığımın montun cebinde anahtar ve lazım oldu.apar topar odaya daldım bayan kulisinde üzerinde montla bir adam yatmakta.sandımdım ki çay ocağinda çalişanlardan biri."kim lan bu adam" çıkarın burdan diyip kafasını kaldırmasıyla ahmet beyler olduğunu fark edip konferansına konu olmuş ender elemanlardan biriyim.
bazı sözleri:
-ideallerini gerçekleştiremiyorsan, gerçeklerini idealleştir.
-kişisel gelişmeyin, toplumsal gelişin.
saflar üzerinden para kazanan adam.

çıkıyor konuşuyor bıdı bıdı da bıdı bıdı. böyle yapın şöyle yapın. he senden öğrencez hacı. çok sağol.
düzenlediği programlara dair bilet fiyatlarını artırışı, tuhaf şekilde eleştirilir olmuş. iyi ama, nihayetinde bu ticari bir iş değil mi?

popülerlik artınca, elbette ki değer de artar. bir pozitif korelasyon var burada.
aldığı tüm paraları hak eder. hem akademisyenlik; hem de kişisel gelişim uzmanlığı gayet isabetlidir. velev ki, her uzman gibi o da, "iş sizde biter!" diyor da, başka şey demiyor..

bu arada, "ayşenin babasının 5 kızı varmış" sorusu, bu adama aittir! amerikalı akademisyenlere mal etmeyelim artık!
http://www.youtube.com/watch?v=2GNKVV13Qu4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=w8DMr97k-4Q
avucunuzdaki kelebek izlemeye değer.
okumaktan büyük keyif aldığım ve saygı duyduğum bir insandır kendileri ve kitapları üzerinde dünyada bir ilk olarak para iadesi olduğunu dipnot olarak arka kapağın altına yazar.
seminerlerine mutlaka gidilmesi gereken kişisel gelişim uzmanı avucunuzdaki kelebek mutlaka izlenmesi gerek.

http://www.youtube.com/watch?v=T72jUl-FXkM
seminerlerine o kadar para bayılıp gidilmemesi gereken kişisel ticaretçi.

kendi dışında herkesin fikirlerine karşı gelir. kişisel gelişim zırvalığını ticaret olarak gördüğü için bu alandaki rakiplerine yönelik hıdır kişisel gelişiyor kitabıyla en çok bana soracaksınız, saksı mıyım ben demektedir.
Israrla Kişisel gelişimci değilim diyen adam.
hayatımda gördüğüm en tecrübeli insandır; üsteğmenlikten istifa etmiş zamanında şuanda üç şirketin sahibi: düşünün ne tecrübeler geçirmiştir. (bkz: süpermen türk olsa pelerinini annesi takardı)
bence başbakan olması gerekir.
bizim etkili iletişim hocasının bir şey bilmiyor dediği adam. güya o kadar şey anlatmasına rağmen beden dilini yanlış kullanıyormuş. Görenlerin yalancısıyım efendim.
dinledikçe asla sıkılmayacağınız beden dili insan ilişkileri üzerine çeşitli şeyler anlatan kişidir.
14.04.2013 pazar günü saat 19:00 da bursa barış manço kültür merkezinde seminer verecek olan, beden dili, yaşam konuları hakkında konferanslar veren,
çeşitli gelişim kitapları olan yazar.
bir eğitimine lakin seminerine gitme şansına nail olamadım henüz ama şöyle oturup bir iki saat sohbet edip, dünyanın en hafif en bilinçli insanı olarak masadan kalkma gibi bir hayalim var kendisiylen.
cebe indirdiği paralar zerre sikimde değil. ben bu adamın samimiyetine inanıyorum arkadaş. adamda ego sıfır. söyleşisine katıldım bugün; 8 de başlayacaktı, 7 buçukta sessizce girdi salona, insanlarla sohbet etti, yukarıda ayakta bekleyen kalabalığı sahneye oturttu, herkesi güler yüzle karşıladı, kitap imzaladı sonra da oturdu merdivene sahneye davet edilmeyi bekledi. tekerlekli sandalyede onu dinleyen hayranına kitap armağan etti. söyleşi sonunda plaketi, salonun temizlikçisinden almasını saymıyorum bile.
dilerseniz ekşi'deki önyargılı entel abilerden de okuyabilirsiniz bu adamı ama yüzündeki samimiyeti anlamak çokta zor olmadı benim için, çünkü o içimizden biri.
(bkz: Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır)
bu kitabıyla tanışıp takibinde 3 4 kitabını daha okuduğum yazar.
yazarlıktan ziyade verdiği seminerler ve eğitim dikkat çekmektedir.
şov yaptığı söylenen beden diline hakim bir insan.
hakkında öğrendiğim bir hikayesi de ne cesaret dedirtmiştir.
einstein'in bir sözü vardır.

"aptallara göre insanlar; ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere 8'den fazla kategoriye ayrılırlar. halbuki olay bu kadar komplike değildir. insanlar sadece 2'ye ayrılırlar: iyi insanlar ve kötü insanlar."

işte bu insan, iyi bir insandır.
güncel Önemli Başlıklar