bugün

istanbul üniversite sanat tarihi bölümünde öğretim üyesidir. bölümün en az sevilen, hatta hiç sevilmeyen hocalarından biridir. bulunduğu mevkinin tüm imkanlarını seferber ederek öğrencileri adeta işkenceye tabi tutmaktadır. derslerini anlatmaya her zaman gecikmeli gelen, kimi zaman gelmeyen bir kişidir. buna rağmen sınav sırasında takındığı tavırlar, tüm sınıfı tek tek sınıfa alması, on dakika boyunca, kopya çektiğiniz takdirde, diye başlayan sıkıcı, ilkel açıklamalarıyla öğrencinin psikolojisini alt üst etmekte, girdiğiniz sınava çalışmış olsanız bile, sınavdan dilediğiniz gibi sonuç alamamaktasınız.

bu davranışlarını iki şekilde açıklıyorum kendimce. birincisi; büyük ihtimalle öğrencilik yıllarında çok ezilmiş ve aynı şekilde öğrencilerine de bunu uygulayarak kendini bir nebze olsun tatmin ediyor. ikincisi; bölüm içerisinde çok fazla etkin olamamaktan, geri planda kalmış olmaktan, başarısızlığından kaynaklanan kimi sebeplerden dolayı ön plana çıkmaya çalışmakta ve ön plana çıkmaya çalışırken de bunu 'başarı' olayını gerçekleştiremediği için de bu şekilde öğrencilerine zulm ederek yapmaya çalışmaktadır.

bu hocanın ruh sağlığı hakkında çok ciddi endişeler taşımaktayım. bu okulda ya da bu bölümde okursanız/okuyorsanız şayet, bu adamın seçmeli derslerinden uzak durmalı, sakın ola en ufak şekilde bulaşmamalısınız.
geçer not alamadığım bir dersinden ricam üzerine kırmayıp beni geçirmesiyle hatırlayacağım değerli insan.