bugün

Sıkıcı hukuk fakültelerinin en zevkli dersleri ahmet ulvi hocayla geçer.esprili,sohbeti hoş biridir.Beykent üni.,Kadir Has,Yeditepe ve Galatasaray da derslere girmektedir.Bu hafta için Profesör olmuş hocamızdır.Siyasi görüşünü Marksist olarak açıklamıştır.Notunun ne kadar kıt olmadığı savunsa da öyle değildir.10 mart'ta Galatasaray üniversitesinde konferansı vardır.
beykent üniversitesin'de birinci sınıfların ilk dönem siyaset bilimi ve devlet teorileri dersine girmiş hocadır. sabahın köründe olan dersine sınıfın çoğunluğunun gelmesini sağlamış. en sıkıcı konuları bile eğlenceli olarak anlatabilmiş hocadır. mükemmeldir. ondan ders almak çok büyük bir keyiftir.
ikü hukuk fakültesi'nde hukuk felsefesi ve sosyolojisi derslerine giren, onca yoğun ders arasında eğlendiğimiz ve bunalmadan dinlediğimiz tek dersin mimarı. genelde öğrencilerine ""hayatım" diye seslenir ve ilk başlarda çok acayip gelir insana. kravat takmaz, renk renk fularları vardır, boynundan çıkarmaz. öğrencileriyle çok ilgilidir, ilgiyle dinler ve sıkılmadan her konuda yardımcı olur. "benim hukukta ne işim vardı yeaaa, felsefe okucaktım olum ben" diyen gençler için * hukuk fakültesinde nefes alma sebebidir.
istanbul bilgi üniversitesi'nde hukuk felsefesi ve sosyolojisi ile türk hukuk tarihi derslerine giren güzel, insan ender şahsiyet. öğrencileriyle gayet yakındır, evlenmemiştir, ailesiyle yaşar. görüşü belli bir hocamızdır, olayları güzel örnekler.

(bkz: öğrencisiyle kantinde çay içen profesör)
galatasaray üniversitesi hukuk fakültesi öğretim üyesi. (prof.dr)
uludağ üniversitesindeyken felsefe topluluğu olarak konferansımıza davet ettiğimiz,hukuk felsefesi hocası.ayrıca hukukçu olmasından beklenmeyecek kadar sıcakkanlı bir hocadır.*
2 yıldır öğrencisi olduğum güzel insan. Kendisi gerçekten GSÜ'ye değer katan hocalarımızdan birisidir.
Prof ünvanına rağmen hiç kasılmadan öğrencilerine candan davranan onlarla hiç gocunmadan kantinde çay içip muhabbet edebilen aşmış insan. (Hazırlık öğrencisi bile olsanız)
Dünyanın en sıkıcı derslerinden birisi olan hukuka girişe bile bir tatlılık katmıştır sanki ibretlik olması için vize final dönemi arası başka bir hocaya devretmesinden sebep ikinci dönemi iple çekiyoruz. Kalite farkı bariz görüldü.
Ayrıca ders dışı faaliyetlerde de öğrencilerine oldukça destek veren bir hocadır bir sıkıntınız veya düşündüğünüz bir proje varsa hiç durmayın danışın her zaman ilginç bir fikri vardır.
Ayrıca bazı hocaların oldukça ideolojik olduğu bir ortamda oldukça nötr kalıp öğrencilerine kendi görşünü empoze etmeye çalışmayan nadide şahsiyet.
hukuk felsefesi ve sosyolojisi dersini aldığım prof.

inanılmaz renkli bir adam. amfiye oldukca hakim ve bu adam bildiğini sıkmıyor da baymıyor da.
tüm öğrencilerle ders boyu iletisim icinde.

galatasaray üniversitesinin kadrolu hocasıdır.
ama başka üniversitelerde de derse girer.

bu arada dersinden geçemiyorum.
ama adama da kızamıyorum.

seviyoruz kendisini.
15 ekim 2014 tarihinde ondokuzmayıs üniversitesinde vermiş olduğu konferansla birçok öğrenciyi kendisine hayran bırakmış ancak fazla karizmatik olmadığı için dinleyicilerin gözüne hitap edememiş değerli bir profesördür.
Derslerde şirinlikler yapan, konuları yüzeysel anlatıp sınavlarda ise nereye puan verip nereden puan kıracağı anlaşılamayan fularlı hoca.
güncel Önemli Başlıklar