bugün

şarkılarının çoğu sigara yaktırır.
öylesine kendinden geçer ki 'kasıklarımdaki ince sızı' derken. aşkın ve arzulamanın doruk noktalarından seslenir adeta.

http://fizy.com/#s/1ajex2
siyasi düşüncelerinin bizi ilgilendirmediği, mukemmel şarkılara sahip olan bir sanatçıdır.
herkesin muhakkak bir şarkısını sevdiği şarkıcı. bol bol ama ile devam eden cümlelerle bahsi geçer. öldü gitti bitti işte amk. dinle ya da dinleme uzatma.
(bkz: ahmet kaya yı harcayan ulusalcı laikçi kemalistler/#11655438)
sadece şarkıları güzel olan ölü.
deniz gezmişi çok seven tayfa bu adamı da çok sever.doğru ikiside teröre çok yakındır.
kürtçe şarkı söylemek istiyorum dediği için ülkesinden ayrı bırakılmış dev sanatçı. bugün kürt meselesiyle ilgili film çeviren mahsun kırmızıgül, kürtçe şarkı söyleyen ve cukkalarını dolduran sanatçıyım diye geçinen çoğu kişi bu adam ben kürtçe şarkı söylemek istiyorum dediğinde şişeleri kafasına atmaktanda geri kalmamışlardır.ahmet kaya ki bu uğruda bedel ödemiş, bu sanatçıyım diye geçinen kişilerin şuanki durumlarının borçlu olduğu kişidir. ahmet kaya nın bölücülükten yana olduğunu düşünenler malesef bu adamı anlayamamış onun insan sevgisini bilmeden sürekli karalayıp durmuşlardır.son söylediği sözlerde anlayana kendisini anlatabileceği tarzdandır Ben klasik bir kadere teslim olmak istemiyorum ve öldükten sonra değil
şimdi anlaşılmak istiyorum.
bölücü değilmiş.onun için 'vallahi apoyu özledik'dedi değilmi.bu ülkede ahmet kayayı deniz gezmişi övüyorsan zaten
prim yaparsın.
seni dinledikçe bana kominist diyorlar.

ben ne koministlikten ne de seni dinlemekten utandım.

utanmayı biliyorlarsa allah kitap deyip geçmişinde insan yakan bugünün yeni kalpazanları utansın.
en kötü şarkısı " pastırma " olan müzik profesörü. en kötü diyorum gerçekten dinleyenler hak verecekler bana şarkının tam adını hatırlamıyorum ama aşagı yukarı böyle bişeydi. tabi istisna oldugu için kaydeyi bozmuyor bu olay, zaten o şarkıyıda " ulan bu adam bir tane kötü şarkı yapmaz mı " diyerekten bulmuştum sevindim tabi nedensizce.
son dönemlerde benden selam söyleyin adlı şarkısını dinlemeye doyamadığım büyük sanatçı. milliyetçi olmasına rağmen bir çok kişinin dinlediğine şahit olduğum sanatçı. ülkü ocaklarına gittiğim zamanlarda da dinlemekten çekinmediğim sanatçıdır.
kendisini dün hain ilan edenlerin, bugün kahraman ilan ettiği kürt şarkıcı.
Vatan hainidir."Vallahi apoyu özledik" diyerekte bunu tescillemiştir.
konserlerinde şarkıya girmeden önce, şarkısı bitmiş gibi alkışlanan tek adam.
'acımasız olma şimdi bu kadar,
dün gibi dün gibi çekip gitme.
bırakta sarılayım ayaklarına
kum gibi kum gibi ezip geçme.' (bkz: ahmet kaya-kum gibi)
dinliyorum dinliyorum garip bir şekilde doymuyorum bu adamın şarkılarına. bir de çok şarkısı var. çok geriliyorum yeterince dinleyemedim diye.
dert ortağı, hüzün babası. dinlediğiniz her şarkı sizin için yazılmış gibidir. bu gece üstüste dinleyince kendime gelemedim.
işini en iyi yapan insanlardandır.Şarkılarındaki derin hüznü dinlemeyen bilemez.Türkiyedeki sayılı seslerin arasına girebilen ender sanatçılardandır.
En güzel şarkılarından biri olduğunu düşündüğüm söyle şarkısı;
Söyle yağmur çamur
Değmedi yüreğime
Şimdi ben nerdeyim
Sen nerde

Söyle ay doğmadan
Düşmesin yaş gözüme
Şimdi ben nerdeyim
Sen nerde

Dışarıda kar yağıyor
Benim içime yağmur
Ağlama gözbebeğim
Biraz daha dur

Yüregime basa basa
içimden yar gidiyor
Ağlama iki gözüm
Biraz daha dur.
(bkz: efkarlanmak isteyen adam)
öldüğüne hala inanmak istemeyen yazarlar için söylüyorum: ahmet kaya öldü lan. valla.
dili dini şusu busu ne olursa olsun harika türkülere sahip olan ve çok da güzel şiir okuyan bir sanatçımız.
yokluğunu her an hissettiren güzel insan.
sadece sesi ve müziği için de dinlenebileceğini anlayamayanları da kıro yerine koyanların sevdiği ses.
kürtçü şarkıcı.
siyasettir, carttır, curttur alakam yokken dinlerdim. severek dinlerdim. pkk'lı olduğunu öğrendiğimden beri dinlemiyorum.
pkk'lı oldugu için dinlenmiyorsa bu ülkede mal çoktur demektir. hayır anlamıyorum ki bu adamların ekran ayarlarıyla kim oynamış. bu adam eline silah alıp asker mi öldürmüş. ulan piç kuruları bu adam degil mi ben ölen asker içinde gerilla içinde üzülüyorum diyen.

bu adamı dinlemiyorum diyen malın tekidir ayrıca piç bir yalancıdır. binlerce ırkçı faşist tanıdım hepsi aynı tarzda takılır dinlemiyorum der ama şarkılaırnın hepsini bilir.