bugün

(bkz: bölücü yavşak)
(bkz: apoyu özledik)
sanat, gerçek vatan sevgisi, kardeşlik, anti-ırkçılık, özlem.
youtube da her videonun yanında aniden belirmesi amk.
büyüyünce karl marx sakalı olma yolunda giden bir sakal grubu. nedense ahmet kaya deyince bana hep böyle sakallı bi surat hatırlatıyor bu isim.
Kendine iyi bak.
Valla adam terörist bir kere sanırım bunda hemfikiriz.

Ama benim aklıma gelen ilk şey şehirlere her gece bombalar yağarken sergilenen durmadan sevişme performansının sahiplerinin kimler olduğudur.
elmacık kemiği sakalı.
elmacık kemiği sakalı.
elmacık kemiği sakalı.
aşkı ve mücadeleyi öğreten koca yürekli adam!
Irkçı orospu çocuklarının kocası olması.
yaaa ahmet kaya farkli be abi şeklinde yapilan övgülerden bunaldim. bu adami begeniyor olmak asiri seviyor olmak sanki cok matah bir seymis gibi. aq alti ustu iki sarki dinliyosun yaptigin ovgulere bak pezevenk. sinirleniyorum bak.
yaaa ahmet kaya farkli be abi şeklinde yapilan övgülerden bunaldim. bu adami begeniyor olmak asiri seviyor olmak sanki cok matah bir seymis gibi. aq alti ustu iki sarki dinliyosun yaptigin ovgulere bak pezevenk. sinirleniyorum bak.
Apo ve hayali kürdistan bayrakları önünde "Kürdüz ölene kadar kürdüz sonuna kadar vallahi apoyu özledik" diye bağırdığı konseri.
sanki dünyada başka güzel sesli sanatçı yokmuş, en güzel sesli bu adammış gibi hiçbir şey hissetmeden bu sözleri içine sindirerek dinleyen türk gençleri.
Babasının tabutuna sarılıp ağlayan şehit çocukları.
Nedense şafak türküsü geliyor aklıma. Annem benim.
Apoyu özledik vallahi özledik mi neydi.
artik sarkilarindan ziyade bunu anlatisi geliyo.

"bi kiz vardi bizim okulda, herkesin vardir bi cocukluk aski. bigun gittim dedim gel seninle konusak bi bes dakika habire kaciyosun iki laf edek. bana dedi ki rica ederim dedi. oyle bi agrima gitti ki ya dedim ya asil ben sana rica ederim yani. ben o zamanlar rica ederimin anlamini bilmiyorum onu bi kufur gibi zannettim biliyor musun"
Başım belada gibi güzel bir şarkının sahibi fakat yanlış sularda yuzmus bir adam.
(bkz: bölücü yavşak duruşmada terledi)
türkiye'nin en cesur insanıydı.

ben kürtçe albüm yapacağım dedi...
hakkında açılan tüm davalardan beraat etmiş, hurriyet gibi yavşak bir gazetenin olmayan sahte bir fotoğrafla birilerinin emriyle ipi çekilen. ben ölen her insana acıyorum, bu suç mu günah mı diyen, yüreği güzel sesi muhteşem mükemmel insan..

ahmet kaya denince akla çok şey geliyor da anlata anlata öğretemedik be ahmet abi. senin çok sevdiğin bu topraklarda hala televizyondan her izlediğini gerçek sanan "zeki" insanlar var be abi..

özlüyoruz bilesin..

https://www.youtube.com/watch?v=EVwYvmoG8Ms
o mükemmel belgeselinin son sözleri gelir.
"kızı çiğdem'in üniversite mezuniyetini, zamanında onu karalayan tüm yazar(!)ların ondan dilediği özürleri göremedi ahmet kaya..."
söyle
şiire gazele
kum gibi
hep sonradan
birazdan kudurur deniz
elleriyle lahmacun yiyen insanlar gördüm cümlesi
sakal
fadıl akgündüz
caprise otel konserleri.