bugün

istanbul üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünde yardımçı doçenttir.
kendisini ilk kez dün gece yayınlanan siyaset meydanında özellikle selahattin yusuf'a ayar vermeye çalışırken gördüğüm ancak her defasında bunda başarılı olamayan bilakis kendisinin yusuftan ayar yediği hocadır.
kendi dalında bilgisinin olduğu aşikardır.ancak bu bilgisini,uzmanlığını karşısındaki kişileri rencide edecek şekilde kullanmak da neyin göstergesidir? selahattin yusuf'a dolaylı da olsa siz bu işlerden anlamazsınız,sizi buraya ben davet etmedim edenler de sizin bazı kesimlerin hissiyatına tercüman olacaklarını düşünerek cağırdıklarını biliyorum gibilerinden sözler söylemek de neyin nesidir?adam derdini anlatmaya çalışırken seni sallamıyorum edalarında gülmek de nedir?
ama ne olur böyle bir durumda "niye gülüyorsunuz" diye tokat gibi bir cevap gelir ama bununla da kalınmaz durmadan bahsettiğiniz o uzmanlık konusu için küçümseyici tavrınızdan dolayı uzmanlığın faşistliği de bu şekilde olur denilenerek ortada kalırsınız.size ekstra saygı gösterilmesini sağlayan bilginizi bu şekilde diğer tarafı rencide etmek için kullandığınızda biri çıkar ve size üslubunda öyle sözler söyler ki neyin ne olduğunu anlayana kadar sinir küpü olur ve bu şekilde programı sonlandırırsınız.
sonra da ekrandan kendisini izleyenlerden şöyle bir tepki gelir hoca hoca da sanki bişeyler eksik.o eksikliği de "uzmanlarından" dersler alarak tamamlayabilir.ne de olsa kendisinin de belirttiği üzere herkes her konuda "uzman" olamıyormuş.
kendisi istanbul üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünde yardımcı doçenttir. hocam olur, ayrıca afgan kralının torunudur. bizi her ders verdiği ayarlarla ve azarlarıyla kendimize getirir.
stratejik derinlik kasanların sınıfında ders alması gereken hoca.