bugün

hakkında hatrı sayılır bilgiler verdiğim age of wulin geçtiğimiz aylarda wushu ile birleşti ve wulin oyuncuları amerikan serverında snail games denen para açı firmanın gazabıyla kıvranmaya başladılar.

geçtiğimiz günlerde bende 5 senenin ardından oyunu bırakmaya karar verdim. oyun hayatınızda görüp görebileceğiniz en büyük pay to win oyun.

kidnap sisteminin wushuda limitli saatler arasında olması (bir saat elli dakika falan) orta direk oyuncuları iyice zora soktu.

orta halli bir araba parası verip, oyunda jianghu inner kasıp, üzerine birde joined finger - ancient taichi max level yapan oyuncularla orta direk bir oyuncunun başa çıkma ihtimali sıfır.

tamam oyun eşsiz, yaratık kesme yok, görev yapmak ise yok denecek kadar az. oyun tamamen vakte dayalı. vakit geçtikçe karakteriniz kendiliğinden güçleniyor fakat 5000 dolar gibi miktarları bastıran oyuncularla başa çıkmak mümkün değil.

çünkü onlar inner dediğimiz vakte dayalı level sisteminden farklı olarak, eşsiz innerlar kasıyorlar ve siz eliniz sikinizde vay beeeee amma güçlüler demekle yetiniyorsunuz.

5 senede toplamda şu oyuna 2.300 dolar para yatırmışım fakat yinede bu adamları dövüş turnuvalarında veya street fightlarda teke tek kesmem mümkün değil.

oyun resmen ciddi oranlarda para basmıyorsanız demo versiyon gibi birşey.

swordsman online adlı oyun ise biraz daha insaflı ve adil bir oyun. hemde yine antik çinde geçen dövüş sanatları temalı bir başka mmorpg.

eğer wushu oynamaya kararlıysanız vazgeçin, ben iyi kötü kurtuldum, çoluğumuz var çocuğumuz var...
Age of wushu geçtiğimiz günlerde rusya serverı ile birleşti.

artık rus ve amerikan serverı birleşti. eğer amerikan serverı, avrupa ve rus oyuncuları serverına kattığına ve rus artı avrupa versiyonları kapatıldığına göre, bir sonraki adım olarak asıl orjinal versiyon olan çin sunucuları ile (çin versiyonunun adı 9yin) büyük birleşme gerçekleşir, amerikan versiyonuda kapatılırsa, rus ve avrupa oyuncuları artı amerikalı oyuncular kesinlikle karakterlerini çinli oyunculara satacaklardır.

oyunu 4 seneden fazladır oynayan ve 4.000 dolar civarı para yatırmış bir oyuncu olarak, sanırım bende artık yüksek pinglere dayanamayarak oyuna elveda edeceğim.

ama üzülmeye hacet yok, bir diğer wuxia oyunu olan moonlight blade bu sene eu sunucularını açacaktır.

uzak doğu dövüş sanatları mmorpg oyunlarına ilgi düşük bütün dünyada, moonlight blade muhtemelen black desert oyuncu sayısını geçemeyecektir fakat ben eminim ki; bir 10 sene rahatlıkla moonlight blade oynayabilir ve bütün aylık kazancımı oyuna gömebilirim.

zaten moonlight blade oyununun yapımcıları steam ilede büyük bir rekabete girecek. artık steam bir rakibe sahip, tencent games steam platformunu fiyatlarıyla kesinlike piyasadan silip atacaktır.
Oyunun resmi web sitesi = http://www.ageofwushu.com/

https://www.youtube.com/watch?v=vL4uV1f9bDQ
Bugün itibariyle halâ sıkılmadan oynadığım eşsiz oyuncağım benim ya. taaa age of wulin başlığından beri yazarım, bugün itibariyle bfage taiwan serverında halâ oynamaktayım, oyuna halâ yeni okullar ve yeni sistemler eklenmekte. şu sıralar taşşşaklarını aldırmış hadım okulundayım (rootless sect)

oyundaki ana okul sayısı 11 oldu, alt okul sayısı yine 11 ve şu anda yeni bir gizli okul daha gelmek üzere.

gizli okulların sayısıda yanlış saymadıysam gelecek yeni gizli okulla birlikte 7 olacak.

halâ eşsiz halâ mükemmel fight mekanikleri, halâ muazzam eşi benzeri görülmemiş wuxia dünyası.

Gelecek olanlara yardım ederim.

taşşşşşşşakları aldırdığım binbir zorlukla girdiğim rootless gizli okulunda kana susamış katilleriz,

eunoch okulu bu boru değil hadımlarız biz, duygusuz ruhsuz katilleriz.

https://www.youtube.com/watch?v=nab9gvQzBF4