bugün

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

Afganistan'ın ünlü kadın pop yıldızı Aryana Sayeed, ülkesinde yaşananların ardından önce Türkiye'ye geldi ardından ABD'ye gitti. Yaşadığı zorlu süreci anlatan Sayeed, "Yıllarca Taliban'a karşı durdum. Bu yüzden gelip beni yakalayacaklar diye korktum. Bir insanın müzik yapması, şarkı söylemesi neden büyük bir günah ki" diye konuştu.

https://www.ntv.com.tr/ga...um,QvlWUcfO90aEof4TQHOZ8Q
Taliban'ın şerefsiz militanları tarafından korkutulan yüzlerce milyonlarca masum kadından birisi. Onun imkanı vardı kaçtı peki ya diğer Afgan kadınların? Hani onlar nerede Kadıköy'de Taliban bayrağı açan Afgan erkekleri ve onlar gibi yüzbinlerceyi doldur Türkiye'ye ama sıra kadına ve çocuğa gelince sessiz kal. Biz kadın insandır biz de insanoğlu diyen bir türkücünün doğduğu vatanda yaşayan bir milletiz. Önce kadınlar ve çocuklar. illa gelecekse de Afgan kadınlar ve çocuklar gelsin. Hem buraya gelmek zorunda da değiller. Türkiye Afganistan arası ne kadar kilometre. iran alsın Arabistan alsın Irak alsın. Türkiye bir mülteci kampı değil. Ve şunu asla unutmayalım:
Önce kadınlar ve çocuklar!

Not: Eksileyen arkadaş zannediyor ki bayılıyorum Türkiye'ye mültecilerin gelmesine! Peh! Objektif bir şekilde bu konu hakkındaki bakış açımı dile getirdim.
taliban'ın kadınlara yönelik tutumu eleştirdiği için hayatından endişe ettiğini anlatan müzisyen.
normal olarak hiç bir kadına acımayan, topluluk onu da karşısına almıştır.