bugün

maalesef ülkemizde böylesi adi insanlar mevcuttur. geçen yıl silivri deki taşkın sonucunda bazı illerden kamyon tutup bölgeye gelen, insanların evlerine giren ve değerli eşyalarını yağmalayan insanların haberlerini okumuştum. o kadar etkiledi ki beni, hala arada sırada aklıma geliyor bu adiler. karakterleri, yağma için tuttukları araca doldurdukları benzinin fiyatı kadardır bunların. yani beş para etmezler.

geçenlerde japonya da jakuza isimli mafya yla ilgili bir haber okudum. mafya ya sempatim olduğundan veya kendi ülkem insanını karalamak için söylemiyorum fakat bu herifler tsunami faciasından sonra ihtiyacı olan bölgelere kamyon kamyon yardım malzemesi göndermişler ve adamlarını yardıma ihtiyacı olan insanlara seferber etmişler. bildiğiniz arama kurtarma ve yardım ekibi gibi çalışmışlar dünyanın en tehlikeli ve acımasız mafyası.

şimdi düşünüyorumda bu parayla kamyon tutan adamlar, değerli eşyalar çalmak yerine, kardeşlerine yardım için bunu yapsalardıda, elin japonu bunu ülkesinde ''türkiye de böyle böyle olmuş vay bee'' diye anlatsaydı.

ne diyelim, sağlık olsun. bir gün o bilincede ulaşacağız. ne kadar engel olsalarda olacak. çünkü kanımızda var!