adının öküz, goril olduğunu bilmeyen hayvancağızlardan daha iyi durumda olan kedidir.
kendilerinin kedi olduklarını da bilmezler ki bu canlılar. insanlarla eş görürler o minicik bünyelerini, insan hareketleri yapmaya çalışırlar. sonra komik duruma düşerler.

(bkz: yastığa başını koyup üzerine yorgan örtülünce uyuyan kedi)
hayvan ırkına mensup, kendisinin kedigiller familyasından geldiğinin farkında olmayan ve adının ilik konulduğunu bilmeyen bir sağır kedi var bizim evde. ve bütün bunların hiçbirini bilmiyor olması, kendisini hiç rahatsız etmiyor, davranışlarından anladığım kadarıyla. zira üzerinde bir umursamazlık bir adamsendecilik var ki görmek yaşamak gerekir.
TANIM OLARAK; AKLI YERiNDE OLMAYAN KEDi.
http://g1204.hizliresim.com/w/7/46c1f.jpg
adının feriha olduğunu bilmeyen fe... hayır bu iğrençliği yapmayacağım.
ne uğruna yaşadığını da bilmeyen kedidir. açıkcası hiç bişey bilmediklerini düşünüyorum sonuçta iç güdüsel yaşama sahipler ama bir istisna var oda sevgi; bence onu çok iyi biliyorlar.
bütün kedilerle, hatta hayvanlarla, hatta insanlarla ortak bi yanı olan kedidir.
doğal bir kanundur zaten dünyada hangi hayvan ismini bilir ki. bilseler vay halimize.
adının kedi olduğunu bildiğinden midir nedir, ama kedi lafının anlamını mama olarak bilinç altına kazımış olduğunu tahmin ettiğim bir kedi, beni hiç tanımadığı, daha önce görmediği halde, "aaa bu kedi kardeşimin bahsettiği kedi galiba" dememle birlikte, yüzünü dönüp son sürat, 40 metre mesafeden yanıma kadar koşmuş, 40 yıllık kedimmiş gibi etrafımda mır mır dolanmıştı. sonunda da ödülünü aldı. şansına marketten kahvaltılık almış eve dönüyordum.
aslında bu kedi, adının kedi olduğunu biliyordu. bizim türümüzün adının insan olduğunu öğrenme serüvenine benzer bir öğrenme süreci geçirmiş olmalı.

edit: bu entery de kötülenecek ne buldu kötü kalpli insanlar! adının insan olduğunu biliyor muydu merak ettim.
(bkz: garfield)

--spoiler--
Hiçbir şey yapmamak için her şeyi yaparım.
--spoiler--