bugün

adını yazamayacağımız filmlerdir. pek yoktur galiba. dişe dokunur sahnesi olsa zaten unutulmazdı adı.
genellikle çocuklukta izlenmiş filmlerdir. hatta abartalım, insanın karakterinde yer etmiştir bu filmler o tek sahne ile.

mesela ben bir film izlemiştim bi zamanlar;

adamın teki öbürünü uçurumdan düşerken elinden yakalıyor ama yukarı çekemiyor. git gide gücü de tükendiği için sonunda bırakmak zorunda kalıyor.

düşen adam ölmüyor ama sakat kalıyor. diğerini suçluyor hep. sonunda hesap zamanı geliyor.

neydi bu ya!
kişi için pek de önemli olmayan filmlerdir. kişi beğendiği bir filmin adını kolay kolay unutmaz diye düsünüyorum.
-home alone filminde kevin'ın televizyonda izlediği siyah beyaz film. elinde silah olan bir adam "dizlerinin üstüne çök ve beni sevdiğini söyle, iyi yolculuklar bebek ve mutlu noeller" diyordu.

-bir adam toplantı salonuna girip tanrı olduğunu söylüyordu. kimse inanmıyordu sonra birden gece oluyordu.

-arnold schwarzenegger'in bir filminde bardaki kadının üç göğsü vardı.

edit: 1. film home alone için özel çekilmiş. ama "angels with dirty face" isimli filmden esinlenilmiş. 2. film "oh, god! book 2" imiş. 3. film de "total recall".
sadece ilgisini bir tek sahnesinin çektiğini belirtilen filmlerdir.
çok fena stres oldum. şimdi 'şu şu filmdir' desem adını unutmadığım anlaşılacak. sahneyi hatırlasam oyuncuları hatırlarım o kadar hafıza var. hemen google a yazarım zekiyim çünkü. her şekilde bulurum ben o filmi..
x: kaç sigaramız var?

y:sigaramız diye genel bir durum yok!..