bugün

Adres soran adamın bize olan sadakatsizliğidir.Ama daha ilginç olan psikoloji ise, adresi soran adama karşı beslediğimiz "acaba doğru yöne mi gidiyor?" kuşkusudur ki adamı takip ederiz göz ucuyla, bir başkasına tekrar adres sorduğu anda ona karşı beslediğimiz o sevgi yerini nefrete bırakır.Adresi sordun, ben de anlattım."Neyi mi beğenmedin?" Ya da "hiç mi inandırıcı değilim acaba" sorularını sordurtur adama.
güven verici bir anlatıma sahip olmadığınızı yada adres soranın sıkıntıdan muhabbet olsun diye herkese adres sorduğunu düşündüren, hayattan bir kare.
(bkz: boynuzlanmak)
eğer bilmediğiniz bi yeri sağlam olmayan bilginizle anlattıysanız, adamın gerçekleri öğrendikten sonra sizi görmesi daha kötü olur.
o gününüzün berbat geçmesine, çok etkilenmişseniz gece yastığa başınızı koyarken ağlamanıza sebep verecek durumdur.
" belki bir tanıdığıdır " türünde avuntulara yol açan olay.
hemen yanlarına gidip benim neyimi beğenmedin vicdansız adam denilerek tarif edilen adamın cemiyet içinde mahçup edilmesini gerektiren durumdur.
güvenilmez bir tip miyim diye kendinizi sorguladığınız anlardan birisidir.
temkinli ve sağlam adımlar atan birisidir. herkesin böyle olması gerekir. sonuçta bazen özellikle tipinden hoşlanmayıp ters yöne gönderdiğimiz hepimizde olmuştur.