bugün

ece seçkin'in adeyyo adlı şarkısında geçen bir cümle. isviçreli bilim adamları araştırmakta ama benim bi sonuç çıkacağından ümidim yok.
An itibariyle google da aratınca uludagsözlük çıkacak.

Türk sanat musikisinin güzide eserinin nakarat kısmı. Mnsktiğim...
Söyleyen kız Ben bir fahişeyim demek istiyor sanırım.
jamiryo demek.
Düm tek ne demekse bu da o demek olsa gerek .
a de y yo la lla le y yo şeklinde ayırırsak ispanyolca oluyor ama anlamı halen muallak.
ispanyolcaya benziyor emme, o ece seçkin götünden uydurmadıysa, yaturun sikun benu.. Net..
bakın şimdi bu şarkı darbeden bi kaç saat önce yayınlandı. ve anlamsız kelimeler içermekte. sözlerde de fetö liderinin ettiği beddualara benzer beddualar var. yani bu demek oluyo ki adeyyo lalla leyyo nun anlamı "tayyip g*tü kolla fetö darbe yapcak" yani ece seçkin fetöcü. yani ece seçkinin tutuklanması gerek. lütfen tutuklansın çünkü.
müziğe uydurmak için söylenmiştir, o kısım boş kalmasın diye.

gangam style'ın milyarlarca kez izlendiği bi dünyada bu şarkı ona bin basar. evet.
Pop şarkılarının neresi mantıklı ki burasında mantık ve anlam arıyoruz. Ayrıca bu pop şarkılarını hiç birimiz dinlemiyorsak kim dinliyor lan? Ben şahsen hiç sevmem ve dinlemem, sorduğum kimse de dinlemiyor. E peki kim dinleyip bunları meşhur ediyor olm?
miş miş miş de muş muş muş dan farkı yoktur.
göksel in şarkısı olsa gerek

imam hatipler kapansın ne gerek var ki lan

gibi birşey.
fiziğimle prim yapan vasıfsız bir sanatçı bozuntusuyum anlamına gelmektedir.
bilim adamlarının çözemediği durum. evet.
para kazanmak için müzik yapıyorum ve siz de keriz gibi dinliyonuz demek pop müzik dilinde.
"Ne diyorum lan ben" anlamına gelir popçada.
dünya dışı akıllı varlıkların türümüze göndermiş olduğu mesajdır kanımca.
Gece gece tekrardan aklıma takılan sorunsal.
dünya kutuplardan basık ekvatordan şişik demek.
adın neydi lo demek.
izmirliler 'çiğdem' diye biliyormuş.
Sıçmık bir şarkı yaptım ne yapsam da dinletsem demek.
lallaleyoca da adeyyizm in sloganıdır.
hadi yol al lale yiyo.
Bilindiği üzere, ece seçkin malatyalıdır.
Benliğini unutmamak adına, Malatya'ya özgü olan "deliloy, deliloy" Türküsünü yeni nesle uyarlamış ve ortaya "adeyyo lalla leyyo" tarzında bir şey çıkartmıştır.
Keşke çıkartmasaymış.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar