bugün

dünya üzerinde zenci ve beyaz insanların bulunduğu göz önüne alınırsa, zencilik genininde dominat olduğu bilinirse, bu sorunsal oluşur. daha önemlisi domine olan bir gen olduğu için ortada adem ya da havva'dan biri zenci ise neden herkes zenci değil ?

sonuç : yapılan en mantıklı açıklama insanlar dünyaya geldikten milyonlarca yıl sonra güneş ışınlarının etkisiyle, sadece o gen mutasyona uğrayarak zenciler meydana gelmiştir.

tepki : milyolarca yıl dur sen sadece git binlerce gen tür örnek arasından, zenciliği mutasyona uğrat olacak iş değil gibi.

etki : öyleyse bunu yapan biri var.

edilgen : düşünen insan.
zencilik şeysini (büyük)Z olarak alırsak beyaz da z olur.
yani diyelim ki adem z-z havva (büyük)Z-z idi veya adem (büyük)Z-z havva zz idi.
esas mesela sarı ırklarda. siyahla beyazı karıştırıp sarı elde edilebiliyorsa bence tanrı vardır arkadaş.
olmayan sorunsaldır.

çünkü adem de, havva da türktür.

delikanlı insanlardır. zamanında bu memleketi bölmeye çalışan şerefsizlere gereken cevabı vermiş adam gibi adamlardır.

(bkz: dünya türk olsun)
*
sorunsal cikarmakta usta olan cok sevgili yazar dostlarimizin aklina gelen yeni bir dahiyane sorunsaldir. aslinda söyle bir düsününce güzel de bir sorunsaldir.

buna karsi bir iddia olarak, tv´de bir belgesel de insanlarin en azindan bir kisminin uzaydan gelmis olabilecegini, ya da dünyanin insanin ilk yaratildigi yer olmayabilecegini söyleyen bilimadamlari oldugunu bir kez izlemistim. kuran´da onlarin gökte yaratildigi yazar ama, indirildikleri yerin dünya olup olmadigini kimse bilemez. hicbir din kitabi adem´le havva´nin cennetten ilk indirildikleri yerin, "dünya" oldugundan bahsetmez. sadece "isledikleri bir günah yüzünden cennetten kovulduklari" söylenir. ben bütün kuran´i sirf o belgeselden dolayi inceledim, kuran´in da hicbir yerinde indirildikleri yerin kesin olarak "dünya" oldugunu belirten bir cümleye rastlamadim- rastlayan varsa bana yazsin.

belki insanlar gercekten baska bir uygarlik olusturmuslar, sonra da dünya ya uzaydaki baska bir gezegenden göc etmislerdir. ama o zaman da önceki zamanlarda neden daha ilkel olduklarini aciklayamayiz, ama mesela cok büyük bir nükleer savas cikmis olsa...bilemiyorum yani.eski misirlilarin cok yüksek matematik bilgisi, atlantis meselesi falan...yüksek bir cin kültürü var-ve cok cok eski bir kültür bu.dünyadaki en cok insan cin´de yasiyor, bugün bile uzaylilari kücük boylu cekik gözlü canlilar olarak resmederler. cin de her yerdekinden daha cok insan yasamasini insanin ilk oraya indigini, dolayisiyla da oradaki yasayan insanlarin digerlerine göre daha cok oldugunu iddia etmislerdi o programda.

almanca bilen seyretsin. kaynak http://www.n24.de

habire yeni iddialar ortaya atiyoruz ya, hadi bir tane de benden olsun...gerci öyle oldugunu hic sanmiyorum ama...
2 sininde baskın gen olarak beyaz tenlilik geni taşıdığını resimlerden anlayabiliyoruz.ileriki nesillerde çekinik genlerin etkisiyle siyah tenli insanlarında ortaya çıktığını söyleyebiliriz.Böylece sorun kalmaz.Yaşasın biyoloji.