bugün

aysun kayacı'ya inşallah haddini bildirecek dava. helal olsun. ellerinden öpüyorum abimin. memleket ne günleri görüyor artık. hatta bir dava daha açmalı bence aysun kayacı'ya. ben nasıl aysun kayacı gibi biriyle aynı oya hakkına sahip olabilirim? demokrasi açısından benim oyum daha etkili olmalı demeli.
http://www.milliyet.com.t...tegori=turkiye&ver=03
aysun kayacıya "helal sana kız, aferin aysuncum" diye arkadan destek veren zibidilere kapak olması temennisi ile. neymiş kayacı aslında doğru bi şey söylemiş te yanlış anlaşılmış. bu memlekete zerre faydası dokunmayanların sırf akp yi kötülüyor diye bu kadıncığa *destek vermesine de en güzel cevaptır.
bu konuda aysun un muhtemel yorumu ;

" coban kismi sucludur zaten. neyi duyuracak..?"
Dava eden çobanın adı Hasan Ali Bulduklar. 56 yaşında olan çoban abimiz milliyette şöyle demiş:
"Bizleri küçük gören, hor gören, çoban diye aşağılayanların ve tüm kamuoyunun şunu bilmesini istiyorum ki ben vatan için verilen tüm görevleri eksiksiz yerine getirdim. Ne demek dağdaki çobanla benim oyum bir olamaz. Çok üzüldüm. Kendisinden şikayetçiyim"

Bu başlığa yazarken esasında kastımın, aysun kayacıya değilde onun gibi olan bir sürü dümbelek tiplere olduğunu farkettim.
(bkz: hepimiz birer çobanız)

Edit: Dikkatimi çeken bir noktada şu: aysun kayacı vergisini veren bir insan. Diyecek lafımız olamaz, tebrikler. Vergi vermesi onun sosyal bilimlerde uzman olduğu anlamına gelir mi bilemem, sürekli bu konularda ekrandan konuşuyor sanırım. Ama şu ne tuhaftır ki aysun kayacı gerek konuşması gerekse tavırlarıyla nekadar sizi ve bizi temsil ediyor, onu düşünmek gerek. Ülkemizin kültür görmemiş yada ipe sapa gelmeyen tuhaf insanları neyin bir sonucu acaba düşündünüz mü? Ne tür bir yozlaşmayla karşı karşıya kalmışlar ve nasıl bir eğitimsizlik içinde boğulmuşlar. Birde sayın kayacı'nın durumunu düşünün okumuş, botoks yaptırmış, tv kanalında siyaset üzerine konuşup ahkam kesip, hümanizmayı hiçe sayarak yorumlar yapıyor. Sorun sayın kayacının pot kırması değil. Sorun insana verilen değerin henüz ülkemizde tam olarak anlaşılamamış olması olmuyor mu? Kayacı'yı takım tutar gibi yere batırıp yada onu idol yapmaya çalışan arkadaşlar; sizler kendi düşüncelerinizle hissettiğiniz bu tezi savunabilirsiniz, ama bir oy atacaksanız bunu, ülkeniz için yapında o çobanıda aramıza alalım. Çoban Hasan yukarıdaki yazıda acaba ne demiş okudunuz mu? sadece üzüldüğünü belirtmiş. Bu insan, üzüldüğünü karşı tarafı kastederek belirtmiş, hemde gayet medeni bir şekilde. aysun kayacı acaba bu söylenen söz için iç dünyasında ne hissedecek onu bilemem ama tahmin edebiliyorum!
Son olarakta, herkes konuşsun ama konuşurken olayı kişiselleştirsin, genele vurmasın! çoban olup mühendis olan büyüklerinizde vardır, ileridede olacaktır.
aysun kayacının "aaa onlar tv izliyolarmıymış?" sorusunu sorması muhtemel, cuk gibi cevap niteliğindeki suç duyurusudur. helal olsundur amcamıza.
sahit mahit yazarlar korkusuyla, sozlukte coban vs aysun konulu entrylerde silinmelere sebebiyet vermesi muhtemel haberdir.**
şimdi aysun bu amcayı öpup barışmak ister e madem hazır öpuyorsun bari bir şeker oranını da ölç babanın hayrına. yazık çobana da gariptir, yazıktır, görmemiştir, oy kullanmayıda bilmiyordur.*
çobanların insan olduğu, dava açma haklarının olduğunu anlamıştır umarız.
dünyanın çevresinde dolanan tiki beyinsiz erkeklerle dolu olduğunu sanıyordu sanırım.
yeni birşey öğrenmiş oldu böylece.
aysun kayacı'nın sınırlı zihnine çobanların da insan olduğunu ve çobanların da sayın kayacı'nın sahip olduğu haklara sahip olabileceğini göstermesini temenni ettiğim suç duyurusu. helal olsun çobanım, umarım mahkemede aysun'u bir güzel güdersin.
(bkz: hepimiz adanalı çobanız)
(bkz: aysun o pepsi max kutusu var ya)*
diline sahip olması gerektiğini bilmeyen, çobandan cahil kayacı tiplere kapak tadında olay. hayır memleketteki çobanların seferber olup "vurun çobanı hor görene" şeklinde provakatif sözler eşliğinde saldıracağı belli. zaten mahkeme nasıl bir ceza verecek, para cezası tabii ki. şöyle olsa ya -reklam olmasın ama-;

- aldık mı şekerli bişeyler?
+ sen bana hakaret edersin ha! al sana asidik bişeyler...
canı kaşınan keçi çobanın değneğine sürtermiş
aysun bacımızın ettiği hareket bu,
çoban amcamızın verdiği karşılık budur.
bu haber için yapılan yorumlardan en ilginç olanı ise aşağıda sunulmuştur. yani kanımca budur.

"[21:31 - YUNUS KAHRAMAN yunus_kahraman_1988]
mankenin yaptığı konuşma insanı aşalıycı bir konuşma. . köylüler olmasa çobanlar olmasa evde yidiğin hazır yiyecekleri nasıl yicek ti merak ediyorum mankenciye. . çobanları aşalıyor ama hukuktan da iyi anlıyor tazminat filan ne var sa açsın sonuna kadar destek"

alla alla tutmayın laannn! *
bana pek çoban lehine sonuçlanacakmış gibi durmayan dava. fikir ne kadar saçma da olsa ortada bir hakaret yok ki?
yahu bu kadar da değil.

hepimiz kızdık, tepkimizi belirttik. demokraside aysun kayacı'nın dillendirdiği gibi bir anlayış yok dedik. ama o kadar.

nedir bu linç girişimi. o dava açan çoban'a da hayret ediyorum. sabah akşam muhtar sana ana avrat düz gitmiyor mu, evliyse eşi ''boyun devrilsin'' demiyor mu? onlara neden dava açılmaz. aysun kayacı'nın suçu manken olmak mı?

bırakın, kız zaten kimden duymuşsa duymuş işte,kaçırdı ağzından, söylediğine söyleyeceğine pişman oldu.
reklam amacıyla, hadi bana da gün doğdu diyen çobanın kendini göstermesinden başka birşey değildir. akp yalakası zibidiler, fıstık gibi kıza hakaret yağdırıyor. mallara bak ya.
#3257939 numaralı entry de çok güzel şekilde özetlenmiş olan durum, çobanın ağası, her gün ansını avradını düz gidiyor, ama vizonteleye çıkıyok looo diye sevineceğinden atlıyor sazan. otur lan yerine pis çoban. herkes çoban lafına takıldı. diğer söylenenler akla gelmiyor. kaçak elektrik kullananlar, diploma dağıtır gibi tapu dağıtanları anlatması akla gelmiyor. onlarıda söylesenize lan. ama söyleyezler, yoksa kendilerinin kaçak elektriği kesilir, sonra ne sözlüğe girer, ne de televizyonu açarlar.