bugün

kebaba bayılır, bici bici onlar için vazgeçilmezdir, yardım sever ve çok sıcak kanlıdırlar, eh küfür etmektende hoşlanmadıklarını kimse söyleyemez.
(bkz: adanalıyak allahın adamıyak) mottosunu kabullenen insanlardır.
su an sadece boxerla "ay cok sicak" diyerekten oturuyorlardir.
aşırı samimi insanlardır. adana'da birine yol sorarsınız, arabanıza biner ve sizi gideceğiniz yere kadar götürür. gariptir. bir de;

(bkz: istanbul insanları)
(bkz: in lan arabamdan)
her cümlenın sonunda biz adanalıyık kullanıyorlar nokta niyetine dalga geçmiyorum he sexy- şirin arası bir şey gibi. niye giresunluyuk diye bir şey yok ki.
an itibariyle balkonda yatan insanlardır. kimisi de balkondan entry girebilir. *

temel özelliklerine gelirsek;

sıcak kanlı, sevecen, agresif, küfürbaz, mert, cömert, korkusuz, keyfine düşkün, 1 ayda kazandığını 1 günde gözünü kırpmadan yiyebilecek insanlardır.

edit: ha bu arada lan; havuz çantasına bone, havlu, şampuan, parfüm, terlik vs her ıvır zıvırı doldurup en önemli şey olan şortu unutabilen insandır.*
sıcakkanlıdır.
acayip insanlar kimi kürt, kimi arap, kimi fellah, kimi bilmem ne bozmasi, kisacasi garip tipler.
Bir yemekleri var ki ayvahlar olsun.Hala tatları damağımda.
"allaaan adamıyık, bici bici yerik, şalgam içerik" ile tanınırlar.

koyu galatasaraylı olanlarından uzak durunuz. zamanla baş belası olabilirler. * *
kızları dahil ağızları çok bozuktur, ama kalpleri temizdir.
güven vermezler.
sevecendirler.
agresiftirler.
12 tane adanalı tanıdım toplasan bir adam etmezler. tabi ki adanalılar öyle demiyorum ama benim tanıdıklarım malesef öyle denk geldi. garip bir istatistik benim için.
abooo diye bağırırlar.
sıcakkanlı, doğal, mert insanlardır; ama onları sinirlendirecek bir durum olduğunda alttan almazlar. genlerinde vardır aslında kavgacı bir yapı. kebap, şalgam, bici bici onlar için vazgeçilmezdir. her gün 3 öğün verin, yerler. en iyisini de onlar yaparlar. *
düzgün insanlardır.

(bkz: ben)
daha önce hiç tanımamış olsam da sıcakkanlı olduklarını düşündüğüm insanlardır.