bugün

(bkz: adam sen decilik)
cem yilmaz da telsim reklamlarinda kullanmistir. soyle ki: my cep iste boyle yesil, bu kadar acik yani bu kadar kolay, beyaz. kirmizi-beyaz. yesil. onlari koy ustune konus. reklam! bi adam sen decilik, bi vurduduymazlik, bi bana dokunmayan yilan bin yasasincilik... bunlar ne kadar guzel, kimse yogurdum kara demesin. yaz bunu konus, sabaha kadar konus.

aslinda bu reklamda cem yilmaz lafi "ulan bana bedavaya para veriyolar valla" ya getiriyor. ustune ustluk bi de bunu reklamin icinde yapiyor.

konu nerden nereye geldi valla.
"adaaam sen de" diyerekten umursamaz ve de hadi ordan der gibilerinden oluşan durum.
sorumlulukları karşısında gerekli titizliği göstermemek.
devlet memurlarının her an içinde bulundukları durum.
turkiye de 'ab yapsincilik' a donusmustur.
nemelazımcılık.
(bkz: Adam Sandler)
Önemsememe, vurdumduymaz davranışlar içinde olma işi.
Türetilmiş Kelimeler (bis)
adam, adam
adam US UK (nedir ne demek)
insan.
Erkek kişi, kadın karşıtı
Örnek: iyi bir adam isterse, babası da verirse, varacak. M. Ş. Esendal
Birinin yanında ve işinde bulunan kimse
Örnek: Kendisi gayet kibirli, öfkeli olduğu için hizmetçileri ve adamları korkarlar. K. Tahir
Birinin yararlandığı, kullandığı kimse
Örnek: Hemen hepsi para çevrelerinin adamlarıydı. C. Meriç
Birinin sözünü dinleyen, nazını çeken kimse, kayırıcı.
Görevli kimse
Örnek: Artık şunları toplatsak, dedi, kavasa söyleseniz de bir adam buluverse. R. H. Karay
iyi huylu, güvenilir kimse
Örnek: Amcam, güngörmüş bir adamdı. R. N. Güntekin
Bir alanda derin bilgisi olan kimse
Örnek: Bir sanatçının, bilim adamının düşünmek için bol zamana ihtiyacı vardır. H. Taner
Erkek kişi.
iyi yetişmiş, değerli kimse.
iyi huylu, güvenilir kimse.
Birinin yanında ve işinde bulunan kimse.
Bir alanda derin bilgisi olan veya bir alanı benimseyen.
Asla yapamıyorum. Aksine herkesin sevdiği samimiyetsiz tipleri değil herkesin dışladığı ama doğruyu konuşan kişileri seviyorum. Zaten insanlara tahammülüm yok bir de samimiyetsiz yavşaklara hiç katlanamıyorum. Bu nedenle hayatta basarili olmam imkansız hele turkiyede.