bugün

Dikkat çekmeden, ota-boka, etliye-sütlüye karışmadan,
Bir ot gibi küçük, bir ağaç gibi hür,
Sümük gibi değersiz bir şekilde yaşayıp giderken,
dikkat çekmemeyi başarabilmek.
insanlardaki , farklı olan illa ki iyidir şeklindeki sürü psikolojine bağlı olarak, reklamın iyisi kötüsü olmaz, farklı ol da istersen dallamanın teki ol düşüncesine bağlı kalarak sırf dikkat çekmek için türlü türlü maymunlıklar yapan adamların karşılaşmadıkları, ama farklı olmuş olmak için bişey yapmayan adamların sıkça maruz kaldığı durumdur.
Eğer toplum içinde sivrilen bir tarafınız yoksa veya kendiniz bunu yapmaya gerek duymuyorsanız başınıza gelebilecek
durum.
özellikle aile tarafından adam yerine konulmamak acı verir insana. ne yapsan yaranamazsın sözü her defasında kendini bu kadar çok kanıtlar mı ki. hele ögrenciyseniz ve ailenizin istemediği bir bölümde okuyorsanız, belki halimi anlarsınız. tam her şey yolunda, işler seyrinde giderken size göre yanlış olmayan ve ailenize yanlış gelen bir davranışta bulunduysaniz... o güzel iyi günler anında unutulur ve en son yaptığınız o hata yaşamış olduğunuz tüm güzellikleri sıfırlar, iyi oldugunuz zamanların yerine gecer. siz sanki dünyadaki en önemsiz kişi konumuna düşersiniz. onlara göre aylak, avare ve işe yaramaz adamın tekisinizdir.
Bu ülkede eğitim düzeyiyle doğru orantılı olan olaydır. Bir insan hayallerini gerçekleştirmek için üniversite okumamış olabilir , olabilir mi ? Yok baba eğer hıyar değilsen okuyacaksın bu ülkede , öyle diyorlarmış. işte bu yüzden ben hayallerimden vazgeçtim be sözlük , çocukluğumdan beri ( yaklaşık 8-9 yaşlarından) istiyordum müzik okumayı. Önüme her çıkan müzik okumuş insanlar hep benim bu konuda özel bir yeteneğim olduğunu bas bas bağırıyorlardı her fırsatta. Ama ne oldu biliyor musunuz , çaldığım enstrumanı kendim öğrendim hayvan gibi çalışıp , herkes hayran kaldı dinlerken beni, şaşırdı yıllarını verenler gitara. Ama ben sırf hor görülürüm , aç kalırım diye ideallerimden vazgeçtim , yapmak için doğduğum işi değil de sonradan yeteneğimin de hiç olmadığı bir işe yöneldim. Sonra ne olduğunu merak edenler olursa , gün geçtikçe büyüyorum , hayallerim yavaş yavaş bitiyor , elime gitarımı daha az alıyorum , daha az müzik dinliyorum , daha az şarkı söylüyorum...
dünyanın en salak adamı bile olsanız paranız olduğu zaman her yerde ve, ortamda hürmet görürsünüz.
günümüzde insan itibarı bilgi kültür pek önemli değil varsa yoksa tek değer paranın olması. maalesef gerçek böyle.
aşağılık kompleksine neden olacak eylem, sonrasında patlamalara neden olur, arabada yüksek sesle müzik dinleyip sokaklarda gezen yurdum insanı buna örnektir.