bugün

bu tezahüratla birlikte fon müziği olarak muhakkak izel&çelik&ercan dan haydi şimdi bütün eller havaya çalmalıdır.

(bkz: yobi leri en gaza getiren tezahürat)
adamlıkdan nasibini almamış,adam görmemiş yaratıkların kurudugu bir anlam kaymasıdır.
cümlenin kökenine inmek gerek. insana benzeyen "yarıadam" olduğunu hissettiren cümledir. Dillendirenin gerçekten ağzına sağlık.Aklına akıl-fikir.
"adam"ın tanımı değişti de bizim mi haberimiz yok acaba?

edit:gerçi adam(?)da %47 var değiştirir tanımı seni beni dinlemez.
asla diyemeyeceğimiz söz.
(bkz: kıçınıaçıpgülensmıley)
http://photos-c.ak.fbcdn....345_3274919_3786363_n.jpg
(bkz: madam gibi adam recep tayyip erdoğan)
(bkz: adam)
(bkz: madam)
(bkz: iyi düşün mutlu ol)
iki çeşit insan modeli vardır cümlesidir. araya vs konması gerekliydi.

1. (bkz: adam gibi adam).
2. (bkz: recep tayyip erdoğan).
(bkz: Adamcık)
bunun gibi bir şey:
(bkz: gericilere bilimi ve sanatı anlatmak).
tek adam mustafa kemal cümlesi ile karşılık bulan buram buram yalakalık kokan fb pankartı.
Adam gibi adamsan, çık televizyona tartışalım!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Adam gibi adamsan, yürekli adamsan, sözüne güveniyorsan, bilgin, kültürün varsaçık televizyona tartışalım diyorum. Söz veriyorum, onun yolsuzluk dosyalarını getirmeyeceğim. Sadece Anayasa konuşacağız'' dedi.

Ama, hala memur kemal beyin karşısına kimse çıkamadı !

Gerçek budur !

http://www.cumhuriyet.com...evizyona+tart%FD%FEal%FDm '
adam olmayanları adam yerine koymayan adam gibi adamdır kendisi.
(bkz: yersen)
facebookta recep tayyip erdogan sayfalarinda yorumlarda gecen yazidir.
''adam mı? son adam 1938'de öldü.'' sözleriyle karşılık bulan önerme, düşünce.
türkiye tarihinin en büyük liderlerinden olan recep tayyip erdoğan'a duyulan sevgi, sempati ve güvenin tezahürü olan söz öbeği. eleştirilmesinin temel sebebi türkiye cumhuriyeti tarihinde ilk defa bir şeyler yapmaya çalışan bir iktidarın başı olmasıdır. hiçbir şey yapmadığı için sıfır hatayla oynayanlar ve onların tayfasınca sevilmemesi yüzde elli sekizin önünü kesememiştir. hasılı ataların sözüne kulak verelim ne diyorlar ''it ürür kervan yürür''.
(bkz: pırt)
iyi bir tekerleme olmuş. ama sadece tekerleme..
(bkz: hiç güleceğim yoktu)
komik olmuştur. şaka yapılıyorsa gerçekten komiktir. şaka değilse düşündürücüdür.
yalakalığın bir diğer şekli.