bugün

bir tür ruh hastalığıdır.

soldaki listede kan ihtiyacını gördüğde hep yaptığım gibi hemen o başlığa entry girdim, dikkat çeksin, üstte kalsın diye...
baktım, iki kişiye kan aranıyor ve bunların ikisi de bebek.

ilanı kopyalamakla kalmadım, o şehirlerdeki tüm kan merkezlerinin listesini de buldum ve ekledim:
(bkz: acil kan aranıyor/#10335939)

bu entry eksilendi.
hiç bir iddiası, söylemi, zıtlığı, hatta fikri olmayan bu entry eksilendi.

sözlük yazarlarının bazılarının nasıl da mantıktan, değer yargılarından, adalet duygusundan yoksun olduğunu kanıtlıyor bu.

benim düşüncelerimi, yazdıklarımı beğenmeyebilirsin. beğenmek zorunda da değilsin.
bir görüş belirten, bir iddiada bulunan, bir fikri savunan entrylerimi eksilemeni anlıyorum; buna katılmıyorsun ve eksiliyorsun, bu da senin en doğal hakkın.
zaten entrylerin sağ alt köşesindeki (-) ve (+) butonları bu yüzden var. hangisini istiyorsan kullan, eline sağlık.

fakat görüşlerimi sevmiyorsun diye, benim her entrymi eksilemek adaletsizliğine düşmemelisin.
"açma kapama düğmesi" ya da "makarna" veyahut "kedi" hakkındaki entrylerimi bile eksilemen, senin zayıflığını ve tahammülsüzlüğünü gösterir.

amaaaa... "kan ihtiyacı" gibi "insanî" bir konudaki entrymi (üstelik kan ilanının kopyalanıp yapıştırılmış haliyle değil, sağlık bakanlığı'nın sitesine girerek kan merkezlerini şehirlere göre arayıp belki bir yardımı dokunur diye eklenmiş haliyle) eksilemen, senin sahiden de bir ruh hastası olduğunu gösterir...

senin nasıl ağzı köpürmüş bir öfken vardır ki, sırf bana kızdın diye insanî bir ihtiyacı eksileyebilecek kadar insanlıktan çıktın?

sana acıyorum, zavallı yaratık...
...
bunu da eksiledin, aferin sana be...?!
up'lamak yerine eksi oy veren mal değneklerinin işidir.