bugün

vakti zamanında levent kırca starda tv'de olacak o kadar programi ile firtina gibi estiği zamanlarda bir karikaturde (leman mi, firt mi, hbr maymun mu emin değilim) vatandaş birinin mabadini acip söylediği sözdür. efendim karikatürde tv'de levent kırça bu şarkıyı terennüm eder patates burunlu elemanda isyani bir şekilde mabadini televizyona göstererek balonda bunu söyler idi.

hafizama sanki asirlar öncesinden kalmiş olan naksedilmiş bu görüntü nedense levent kircanin çöküsü ile fevkalade alakali gelmektedir. yillar boyunca memur mizahini cadir kumpanyasivari atraksiyonlarla bize yutturan, türkiye şartlarinda kendini yenileyemeyen levent kirca artik ahali mabadi göstermiştir.

belki dogru düzgün bir ülke olsak esas yeteneğini gösterebilceği ve bayat espiriler, ne kodun kafana lan, cevat kelle, küçük hüsamettin, bestami, kemancı ismail hakkı ve şarhoş tiplemeleri kısır döngüsünden cikabilirdi.

fakat kendisi ne yazik ki bunda inatla direnmiş bir de üstüne üstlük kaybolan söhretini polemikler ile ayakta tutmaya calismistir. eh bu durumu onun çöküşü daha da hizlandirmiştir. iştemeden de olsa rakip ve rakibelerinin ekmeğine yağ sürmüştür.

sözün özü el frenine zamanında çekmek gerek yoksa karikütürler bir bakarsiniz gerçek olur.

- söyle bakalim evladim bu entryden ne ögrendik?
- eylül ayi 30 cekermiş.
- ben sana ne dedim sen ne anladin eşşek sıpasi otur sifir. yarin velinin okula gelmesini istiyorum eşşek herifin damadi seni...