bugün

(bkz: ne araysun o yüz gişi arasina)
benim guzel insanim sen hala ak ile karayi ayirt edeme...renk korlugune yeni bir soluk getiren komurun karaligina; buzdolabinin,camasir makinesinin beyzaligina alisan ey masumane halkim bugunler sizin hataniz degil!..bugunler o komur ile makinenin renk karsitligini size anlatamamis olan koltuk sevdalilarinindir...ama supheniz olmasin ki guzel gunler gorecegiz,her sey cok ama cok guzel olacak...kaybetmis gibi hissetmeyin,sehidimizin kani yerde kalmayacak...time in listesine giren iki surrealist insan zamanin basamaklarinda nasil yer alacaklarini gorecekler...atan yurekler rasattepe icin, gelecek guzel gunlere!...
beraberinde fethullah gülen vardır.

ayrı ayrı yer işgal etmelerine gerek yoktu.
fethullah gülenle aynı numarayı paylaşabilirdi. barış adamı olmadığını, ırkçı bile olmadığını kendi ırkından bebekleri katlettiği zaman gösterdi. bir iki jenerasyon sonra unutulup efsaneler arasına sokulacaktır. uzun vadede planın eseridir.
doğaldır. arkasında kendisini destekleyen para babaları, hükümet, bazı devletler ve kürtler var.
O'nun etkili 100 kişi arasında olması, benim tepkili milyonlarca kişi arasında olmamı değiştirmeyen ve değiştirmeyecek durumdur.
o dergiyi gibleyenler için kötü bir durumdur ben asla giblemediğim için sorun yok. Sonuçta emperyalin babasının dergisi.
ingiltere ve amerikanın planının 2. aşaması "fethullah gülen ve abdullah öcalanı topluma lider olarak lanse etmek insanları buna alıştırmak" . (1.aşama "ak partinin açılımı")
Ayrıca Fethullah gülen de bu listede yer alıyor.
Edit: imla.
buyrun ne yazmışlar bakın
http://time100.time.com/2...00/slide/abdullah-ocalan/
iblis'in yol arkadaşı olduğu için normaldir.
şerefli değil etkili denmiştir. karıştırmamak gerek.
Bütün kürtlerin varlığını lekeleyen, utanç duymalarına sebep olan, insan görünümlü hayvanın ilk 100 kişi arasına girmiş olmasıdır.
moderasyona not: ekşi de yazdığım entry nin aynısını kopyalayacağım. çaldı demeyin sonra.

--spoiler--
öcalan'ın listeye girmesine bir mantık görebiliriz. 2013 newrozunda yayınladığı mesaj -her ne kadar kabul etmek te zorlansanız da, eruh'ta akan ilk kanı unutamayıp bi 30 yıl daha savaş sürsün isteseniz de- gerçekten anadolu ve mezopotamya nın makus kaderini değiştirecek gibi duruyor. üstelik etkileri her geçen gün artıyor bu mesajın. pkk çekilme takvimi belirliyor falan filan... öcalan'ın mesajından önce böyle bir hareketin kıpırtısı -belirtisi- dahi var mıydı? hayır.
bu açıdan bakarsak bu listeye girmesinde mantık var dediğim gibi.

benim takıldığım nokta; fettullah gülen denen adam ne yapmış ta girebiliyor listeye? yani en azından 2013 yılı için konuşursak. time dergisi bu açıdan sorgulanmalıdır.
--spoiler--
milyonlarca insanın katlinin birincil sorumlusu olması, bunu o listeye dahil etmelidir. zira etki kelimesi olumlu algılandığı gibi olumsuz da algılanmalıdır ki söz konusu abdullah öcalan gibi bir onun bunun çocuğuysa ikinci algı akla gelecektir.
boyle yetersiz bir hukumet oldukca o serefsiz ilk onada girer.